RECITÁL:
Štěpán Rak - kytara

9. 7. 2024 ve 20:00

Tančírna

Račí údolí

Jeden z nejlepších kytaristů naší historie Štěpán Rak bude hrát v Račím údolí, v Tančírně. Večerem nás bude z velké části provázet jeho vlastní tvorba.

Program:

Vstupné

Hlavní partner koncertu
Partner koncertu
Záštitu nad koncertem převzal starosta obce Bernartice Mgr. Aleš Chromík.
Štěpán Rak

Štěpán Rak (1945) je znám především jako kytarista, skladatel a improvizátor. Na koncertě se představí ve všech těchto uměleckých oblastech. Takzvané „Rakovo tremolo“ se stalo v kytarovém světě pojmem. Užívá v něm techniku hry všemi pěti prsty pravé ruky na jedné i více strunách současně. Štěpán Rak založil v roce 1982 obor kytara na pražské HAMU, kde se v současné době věnuje především výuce improvizace. A právě toto jeho umění budete moci ocenit během celého koncertu. Celoživotní snahou profesora Štěpána Raka je představit kytaru nejen jako sólový nástroj, ale i jako orchestr.

nefunguje

nnnnn

  • Item #1
    $12
    Lorem ipsum dolor sit amet, mea ei viderer probatus consequuntur, sonet vocibus lobortis has ad. Eos erant indoctum an, dictas invidunt est ex, et sea consulatu torquatos. Nostro aperiam petentium eu nam, mel debet urbanitas ad, idque complectitur eu quo. An sea autem dolore dolores.