SOARÉ S KYTAROVÝM DUEM:
Siempre Nuevo

1. 7. 2023 v 19:00

Sala terrena

Bruntál

sdílet

Koncert mimořádného českého kytarového dua v nově zrekonstruované sala terreně bruntálského zámku. Program večera vychází z CD „Made for you“ – vybraný repertoár je sestaven ze skladeb, které patří mezi ty posluchačsky nejoblíbenější.

Patrick Vacík (kytara)

Matěj Freml (kytara)

Program:

Délka koncertu: 70 minut

Vstupné

150 Kč

Pro držitele karty KPKV sleva 50,- Kč

Pro obyvatele Svazku obcí Údolí Desné sleva 50,- Kč

Prodej vstupenek na místě:

Hlavní partner koncertu

Hlavní mecenáš koncertu

Záštitu nad koncertem převzal starosta města Bruntál Bc. Martin Henč.

Kytarové duo Siempre Nuevo bylo založeno v říjnu roku 2007 dvěma vynikajícími českými kytaristy Matějem Fremlem (*1982) a Patrickem Vacíkem (*1984). V tomto období oba studovali na Hochschule für Musik FRANZ LISZT v německém Weimaru, kde získali své první hodiny komorní hry u prof. Thomase Müller-Peringa a prof. Mathise Christopha. 

V květnu 2008 duo vyhrálo svojí první mezinárodní soutěž v italské Gorizii. Od té doby jsou tito mladí umělci pravidelně zvání na nejrůznější koncerty a festivaly, a to jak v Čechách, tak i v Německu, Itálii, Polsku a na Slovensku. Důležitým mezníkem v kariéře tohoto souboru se stalo pozvání na Mezniárodní hudební veletrh v Shanghaii 2010. Následovala řada koncertů a mistrovských kurzů v dalších čínských městech (Qingdao, Suzhou, Xuzhou, Guangzhou, atd.).

Duo Siempre Nuevo se kromě sólové dráhy odhodlalo i k různým projektům jako “Guitarra Cantante” s mezzosopranistkou Barborou Poláškovou anebo “4+2” se smyčcovým kvartetem Epoque Quartet. Na svém kontě mají i tři CD: First Steps (2010), Domenico Scarlatti: Sonatas (2012) a nejnovější Guitarra Cantante (2017).

Siempre Nuevo interpretuje jak originální skladby pro kytarová dua, tak i různé transkripce – vlastní či jiných autorů. Jeho repertoár obsahuje rovněž starou i moderní hudbu, od baroka až po soudobé skladatele. Při snaze o dobovou interpretaci využívá historických nástrojů, čímž dodává skladbám z oblasti staré, hlavně však romantické hudby nečekaně autentický a zajímavý zvuk. Tato všestrannost a navíc velmi svěží a výrazná interpretace byly mnohokrát kladně oceněny jak publikem, tak i hudebními kritiky

Patrick Vacík se narodil 1984 v německém Kemptenu. V 11 letech se začal věnovat hře na kytaru. Od roku 2000 studoval ve třídě Václava Kučery na Pražské konzervatoři. Studium v Čechách dokončil absolutoriem na Pardubické konzervatoři v roce 2006 u Petra Saidla, načež se vydal za studiemi do Německa. Ve stejném roce se stal studentem Hochschule für Musik FRANZ LISZT ve Výmaru, kde pod vedením prof. Thomase Müller-Peringa získal v roce 2009 umělecký diplom. Nyní pokračuje u téhož profesora v postgraduálním studiu pro komorní hru (Aufbau B v duu s Matějem Fremlem). Zároveň dokončuje doktorské studium na Hudební fakultě Akademie Múzických umění (HAMU) v Praze. Patrick Vacík se během svých studií úspěšně zůčastnil mnohých národních i mezinárodních soutěží (Guitar Art Festival – Bělehrad / Srbsko, John Duarte Competition – Rust / Rakousko, Concorso Mercatali  – Gorizia / Itálie a další) a byl pozván na řadu koncertů a festivalů jako sólista i jako komorní hráč. Od roku 2010 je profesorem kytary na Pražské konzervatoři a vyučuje komorní hru v rámci doktorského studia na HAMU v Praze.

Matěj Freml se narodil v roce 1982 v Teplicích. Na kytaru začal hrát v roce 1990 u svého otce Jiřího Fremla na ZUŠ ve Zruči nad Sázavou. V letech 1996-2002 studoval Gymnázium Jana Nerudy s hudebním zaměřením v Praze ve třídě Václava Kučery, poté Konzervatoř v Pardubicích, kde absolvoval u Petra Saidla. V akademickém roce 2007/2008 byl na stáži na Hochschule für Musik Franz Listz v německém Výmaru ve třídě prof. Thomase Müller-Peringa. V loňském roce dokončil magisterské studium na JAMU v Brně ve třídě prof. Martina Myslivečka doc. Mgr. Vladislava Bláhy, ArtD., kde nyní pokračuje v doktorském studiu pod vedením doc. Barbary Willi, PhD. Zároveň studuje program Aufbau B – komorni hudba (Duo Siempre Nuevo) na Hochschule für Musik Franz Listz ve Výmaru u prof. Thomase Müllera-Peringa. V průběhu svých studijních zkušeností absolvoval mistrovské kurzy u Leo Brouwera, Davida Russela, Pabla Marquéze, Costase Cotsiolise, Olafa van Gonissona, Thomase Offermanna a Jense Wagnera. Během svého hudebního života se zúčastnil mnoha mezinárodních soutěží, kde získal četná významná ocenění.

Podpořili:

nefunguje

nnnnn

  • Item #1
    $12
    Lorem ipsum dolor sit amet, mea ei viderer probatus consequuntur, sonet vocibus lobortis has ad. Eos erant indoctum an, dictas invidunt est ex, et sea consulatu torquatos. Nostro aperiam petentium eu nam, mel debet urbanitas ad, idque complectitur eu quo. An sea autem dolore dolores.