DEO GRATIAS:
Czech Ensemble Baroque Quintet

4. 7. 2024 ve 20:00

Kostel sv. Václava

Mikulov

Jediná odbočka z Jesenických hor na jih Moravy vede do partnerského města Šumperka, do Mikulova. V akusticky mimořádných prostorách kostela sv. Václava vynikne umění vokálního souboru nejlépe. Duchovní program zazní a capella, tedy bez doprovodu.

Program:

Délka koncertu: 60 minut

Vstupné

Partner koncertu

 

Záštitu nad koncertem převzala starostka města Mikulov Mgr. Jitka Sobotková.

Czech Ensemble Baroque Quintet

Účinkují:
Markéta Klaudová / Pavla Radostová – soprán
Tereza Válková – mezzosoprán (umělecká vedoucí)
Martin Ptáček / Lucie Netušilová Karafiátová – alt
Jakub Kubín – tenor
Jiří Miroslav Procházka – bas

Pětičlenný vokální ansámbl je tvořen mladými sólisty, kteří se specializují na autentickou interpretaci staré hudby. Zabývá se také vokální tvorbou autorů 20. století. Je součástí vokálně instrumentálního tělesa Czech Ensemble Baroque, které je zaměřeno na autentické provádění velkých barokních oratorií, oper a kantát. Těžištěm činnosti Quintetu je zejména madrigalová tvorba a duchovní moteta 17. století (Montevedi, Arcadelt, Lasso, Byrd, Schütz). Czech Ensemble Baroque Quintet má mimo jiné v repertoáru i novou podobu madrigalů Bohuslava Martinů a jiných autorů 20. stol. Uvádí také premiéry soudobých skladatelů, například Cyklus písní na slovenské lidové texty skladatele Juraje Čiernika nebo Kantáta pro čtyřruční klavír a vokální quintet Maria skladatele a varhaníka Martina Jakubíčka, kterou premiéroval s klavírním duem Renaty a Igora Ardaševových.

V roce 2011 soubor nastudoval specifický program hebrejských písní, které pro quintet upravil skladatel a přední český odborník na židovskou hudbu Tomáš Novotný a s tímto programem natočil také CD.

Soubor je zván ke spolupráci a vystoupením po celé České republice i do zahraničí.(Slovensko, Polsko, Rakousko, Německo aj.) a kromě mateřského orchestru Czech Ensemble Baroque pracoval také s Capellou Appollinis Barbary Marie Willi, souborem Musica Aeterna Petra Zajíčka aj.

V roce 2017 natočil svůj debutový videoklip k Monteverdiho madrigalům a premiéroval madrigalový cyklus Lukáše Hurníka Poslední léto s Juliet na texty Jana Tůmy. Speciálně pro Quintet zkomponovali madrigalové cykly brněnští autoři tří generací – Jiří Miroslav Procházka, Martin Jakubíček a Miloš Štědroň.

nefunguje

nnnnn

  • Item #1
    $12
    Lorem ipsum dolor sit amet, mea ei viderer probatus consequuntur, sonet vocibus lobortis has ad. Eos erant indoctum an, dictas invidunt est ex, et sea consulatu torquatos. Nostro aperiam petentium eu nam, mel debet urbanitas ad, idque complectitur eu quo. An sea autem dolore dolores.