ROZHOVORY STRUN:
Fraś Vinci Duo (POL)

6. 7. 2024 v 19:00

Kostel sv. Michaela Archanděla

Maršíkov

Houslista Bartolomiej Fraś a violoncellistka Julianna Vinci přivezou na festival komorní program pro duo housle a violoncello. Oba nástroje rozezní nádhernou stavbu dřevěného kostelíku v Maršíkově a v programu nebude chybět ani český autor, bude jím Bohuslav Martinů.

Program:

Vstupné

Hlavní partner koncertu
Partner koncertu
Záštitu nad koncertem převzala starostka obce Velké Losiny Ing. Jana Fialová.
Fraś Vinci Duo

Julianna Vinci a Bartłomiej Fraś od roku 2018 pravidelně vystupují v různých komorních souborech. Oba jsou studenty Hudební akademie Karola Szymanowského v Katovicích, Julianna Vinci ve třídě violoncella Natalie Kurzac-Kotulové a Bartłomiej Fraś v houslové třídě Szymona Krzeszowce. Od roku 2020 začala jejich spolupráce jako duo, a vystupují s širokou škálu repertoáru od baroka až po současnou hudbu.

Oba hudebníci pravidelně rozšiřují svůj zájem o historické interpretační praxi. Bartłomiej Fraś v současné době studuje historické housle ve třídě Martyny Pastuszkové na Hudební akademii v Katovicích. Touha získat odborné znalosti a otevřenost členů kapely dělají z dua velmi široký repertoár, který předvádějí s největší pečlivostí, s přihlédnutím k s přihlédnutím ke stylu jednotlivých epoch a hudebních trendů.

 

začala své hudební vzdělání v roce 2005 na Státní hudební škole Stanisława Moniuszka v Bielsku-Białé, kde absolvovala s vyznamenáním ve třídě Heleny Firlej. Brzy získala ceny na soutěžích s nejlepším hodnocením a intenzivně se rozvíjela také jako sólistka, komorní hráčka a členka orchestru. V roce 2017 zahájila studium na Hudební akademii Karola Szymanowského v Katovicích ve třídě Natalie Kurzac-Kotuly.

Je držitelkou mnoha ocenění z národních a mezinárodních soutěží v zemích, jako je Belgie, Itálie, Rakousko, Spojené státy a Česká republika. Je držitelem řady ocenění s nejvyšším počtem bodů v kategoriích sólové a komorní hudby.

Svou hru neustále zdokonaluje účastí na workshopech a mistrovských kurzech vedených vynikajícími sólisty – pedagogy, jako jsou Paweł Głombik, Michał Dmochowski, Philippe Muller, Angel Garcia Jermann, Bartosz Koziak, Jelena Ocić, Alexander Gebert, Andrei Ionita, Amanda Forsyth, Danjulo Ishizaka, Denis Severin, Justus Grimm a mnoho dalších.

Jako sólistka, komorní hráčka nebo členka orchestru vystupovala v mnoha významných koncertních sálech v Polsku i v zahraničí a měla možnost spolupracovat s vynikajícími orchestry a dirigenty. V současné době je stipendistkou programu Akademie NOSPR pro sezónu 2021/2022, kde získává neocenitelné profesní zkušenosti a má možnost spolupracovat s významnými osobnostmi hudebního světa.

 

se narodil v roce 1997. Své umělecké vzdělání zahájil v roce 2004. Je absolventem Střední hudební školy Karola Szymanowského v Katovicích, kterou absolvoval s vyznamenáním, a Hudební akademie Karola Szymanowského v Katovicích ve třídě profesora Szymona Krzeszowce, kterou absolvoval s vyznamenáním v roce 2021.

Je vítězem mnoha houslových soutěží, mimo jiné Mezinárodní houslové soutěže „Mladý Paganini“ v Legnici (1. místo a cena za nejlepší provedení skladby N. Paganiniho a vystoupení se Sudeckou filharmonií), 10. národní soutěže Stanisława Serwaczyńského v Lublinu (4. místo), 1. národní soutěže „Houslové talenty 2017“ v Poznani (2. místo), 4. národního houslového festivalu v Kielcích (4. místo), Mezinárodní hudební soutěže Sever (1. místo) a soutěže komorních duet v Lodži 2018 (2. místo).

Své umění zdokonaloval pod vedením vynikajících pedagogů, jako byli Zakhar Bron, Pinchas Zukerman, Gidon Kremer, Benjamin Schmid, Roland Baldini, Jan Stanienda, Jakub Jakowicz, Marcin Baranowski, Bartosz Bryła, Konstanty Andrzej Kulka nebo Krzysztof Śmietana.

Koncertoval mimo jiné v Mozarteu v Salzburgu, Royal Albert Hall v Londýně, v NOSPR v Katovicích a v Národní filharmonii ve Varšavě. Bartłomiej Fraś je dvojnásobným stipendistou Ministerstva kultury a národního dědictví (2016 a 2020) a stipendistou programu Młoda Polska pro rok 2021.

nefunguje

nnnnn

  • Item #1
    $12
    Lorem ipsum dolor sit amet, mea ei viderer probatus consequuntur, sonet vocibus lobortis has ad. Eos erant indoctum an, dictas invidunt est ex, et sea consulatu torquatos. Nostro aperiam petentium eu nam, mel debet urbanitas ad, idque complectitur eu quo. An sea autem dolore dolores.