CANTO ERGO SUM:
Poznaňský chlapecký sbor (PL)

23. 6. 2024 v 16:00

Kostel Navštívení Panny Marie

Bílá Voda

Jeden z nejlepších chlapeckých pěveckých sborů na světě se vrací po mnoha letech na festival, tentokrát s duchovním programem. Koncert a capella tedy bez doprovodu bude ozdobou festivalu.

Program:

Délka koncertu: 70 minut

Koncert je pořádán ve spolupráci s Brosmannovým festivalem duchovní hudby

Vstupné

Hlavní partner koncertu

 

Záštitu nad koncertem převzal starosta obce Bílá Voda Ing. Miroslav Kocián.

Poznaňský chlapecký sbor

Poznaňský chlapecký sbor vznikl 1. září 2003 jako nová, samosprávná kulturní instituce. Nový subjekt vznikl z iniciativy hejtmana města Poznaně s cílem zachovat kontinuitu tradice souboru, jehož počátky sahají až do roku 1945.

Zakladatelem sboru byl Jerzy Kurczewski (1924 – 1995), dirigent a pedagog, autorita v oblasti sborové hudby, tvůrce jediné sborové školy v Polsku, která existovala od roku 1957. Jeho Poznaňský chlapecký sbor koncertoval více než 2200krát v mnoha zemích čtyř kontinentů. Zúčastnil se mnoha prestižních hudebních festivalů, vystupoval mimo jiné v Carnegie Hall, Berlínské filharmonii, vídeňském Musikvereinu. Soubor natočil řadu alb a uvedl světovou premiéru významných děl současných skladatelů.

Od roku 2003 je ředitelem nového Poznaňského chlapeckého sboru Jacek Sykulski – skladatel a dirigent.

Poznaňský chlapecký sbor v posledních letech reprezentoval polskou kulturu v Německu, Francii, Belgii, Holandsku, České republice, Rusku, Bělorusku, Ukrajině, Itálii, Turecku, Bolívii, Japonsku, Spojených státech, Číně a na Tchaj-wanu. Účastnil se prestižních hudebních festivalů, vystupoval na místech jako Berlínská filharmonie, vídeňský Musikverein , Konzerthaus Berlin, berlínský Dom, Notre Dame v Paříži, Gewandhaus v Lipsku, Rudolfinum v Praze, Petrohradská filharmonie, Changsha Meixihu International Culture Art Center (Čína) a Matsumoto Harmony Hall v Japonsku.

Instituce je organizátorem významných kulturních akcí v Poznani , včetně Poznaňského festivalu koled a vánoční hudby, který se koná na přelomu každého roku, a mnoha uměleckých podniků propagujících sborovou hudbu v jejím nejširším slova smyslu.

Za umělecké počiny byl soubor v roce 2012 oceněn cenou Čestná perla kultury a v letech 2014 a 2021 obdržel ocenění ministra kultury a národního dědictví. Díky svým široce rozvinutým národním a mezinárodním aktivitám je hudební kulturní značkou města Poznaně.

Webové stránky:
https://pchch.pl/en/

nefunguje

nnnnn

  • Item #1
    $12
    Lorem ipsum dolor sit amet, mea ei viderer probatus consequuntur, sonet vocibus lobortis has ad. Eos erant indoctum an, dictas invidunt est ex, et sea consulatu torquatos. Nostro aperiam petentium eu nam, mel debet urbanitas ad, idque complectitur eu quo. An sea autem dolore dolores.