TOWERS:
Clarinet Factory

21. 6. 2024 ve 20:00

Augustiniánský klášter

Šternberk

Jedinečný soubor tří klarinetů a basklarinetu je ryzím představitelem českého interpretačního umění. Clarinet Factory hrají svou vlastní tvorbu a na koncertě nám představí také skladby ze svého nového CD, které vychází u vydavatelství Supraphon. 

Program:

Vstupné

Partner koncertu

 

Záštitu nad koncertem převzal starosta města Šternberk Ing. Stanislav Orság.

Clarinet Factory

Účinkují:

Clarinet Facotry
Jindřich Pavliš – klarinet
Luděk Boura – klarinet
Vojětch Nýdl – klarinet
Petr „Pepíno“ Valášek – basklarinet

a Milan Cimfe (perkuse)

 • první český soubor, který se nominoval na showcase: Internationale Kulturbürse Freiburg (2023), Classical: NEXT v Rotterdamu (2019), Mundial Montréal v Kanadě (2018)
 • Album Pipers (*2020) oceněno dle WMCE jako 22. nejlepší album roku (ze 708 nominací)
 • vítězové Classic Prague Awards v kategorii Crossover (2017)
 • hosté pražského vystoupení Bobbyho McFerrina (2009 + 2015)
 • vítězové silně obsazené soutěže International Songwriting Competition v Nashvillu (USA) – 2005
 •  

Počátky čtyřčlenného hudebního tělesa Clarinet Factory se datují do roku 1994, do doby studií všech členů na pražském AMU. Tehdy byla doménou čtveřice Jindřich Pavliš, Vojtěch Nýdl, Luděk Boura a Petr „Pepíno“ Valášek především interpretace klasiky a jazzu. Clarinet Factory se ale brzy posunuli k experimentům napříč hudebními žánry, od aranžování ke komponování, k touze hudbou sdělovat a komunikovat nezávisle na žánrech či generační příslušnosti.

Clarinet Factory během své dosavadní kariéry spolupracovali také s Bobby McFerrinem, Janou Koubkovou, Filharmonií Brno, PKF Prague philharmonia, Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu, Radkou Fišarovou, Ivou Bittovou; s Lenkou Dusilovou a Beatou Hlavenkovou ve společném projektu Eternal Seekers, ale i Tata Bojs, Floexem či Joe Achesonem z Hidden Orchestra. V řadě site specific vystoupení spolupracovali s intermediálním umělcem Petrem Niklem a legendárním perkusionistou Alanem Vitoušem. Od alba Pipers je pravidelným hostem producent Milan Cimfe.

Mezi další milníky v kariéře Clarinet Factory patří hudba k filmům Night Watch (*2022) režiséra Johna Stevensona, nominovaného na cenu britské filmové akademie BAFTA v kategorii krátký animovaný film, Smrtelné historky – část Maják (*2016) režiséra Jana Bubeníčka, či vítězství v prestižní soutěži International Songwriting Competition v americkém Nashvillu se skladbou Orlík.

Od roku 2019 vystupují Clarinet Factory pravidelně v divadelním představení spolku JEDL „Pan Pros“, devět let (2014-2023) vystupovali s taneční skupinou VerTeDance ve společném projektu „Korekce”, který sklízel skvělé recenze doslova po celém světě a získal mnoho prestižních cen. (CENA ČESKÁ DIVADELNÍ DNA 2016, TANEČNÍ INSCENACE ROKU 2014 / HERALD ANGEL AWARD 2015 / MESS FESTIVAL AWARD 2015…)

Citace z tisku:
„…Clarinet Factory se novým albem opět výrazně posunuli, a jen potvrzují starou pravdu, že držet se vlastní vize – navzdory počátečnímu nepochopení či tápání – se vždy vyplácí. Jak pro soubor samotný, tak pro jeho posluchače. A těch stále přibývá, i mezi mladšími, kteří jinak o „vážnou“ hudbu nezavadí. I v tom se skrývá přínos jedinečného souboru a jeho nahrávek.“ – ČT24 – Česká televize, 24. 9. 2020

„…Pokud má nějaká česká kapela dar rozdávat svou hudbou to nejlepší, co se dá od tohoto abstraktního, prastarého i věčně nového umění očekávat, jsou to Clarinet Factory.“ – Ostravan.cz, 15. 10. 2017

„…to je základní deviza kvarteta: spolehlivě „vyšívá“ své zdánlivě jednoduché, často se opakující vzory jako přesný stroj z fabriky. A ten je schopen uvést posluchače až do transu.“ – Hospodářské Noviny, 30. 3. 2017

Clarinet Factory s úspěchem absolvovali například:
2023: Rock for People s PKF Prague Philharmonia
2021: samostatný koncert v rámci festivalu Terras sem Sombra (PT)
2019: koncert s Plzeňskou filharmonií, Classical: NEXT showcase (NL); tour Kanada
2018: tour Francie, Belgie; koncert pro Českou filharmonii; showcase Mundial Montréal (CA) 2017: Ruse Festival (BG); Théatre des Abbesses, Paris (FR); Colours of Ostrava
2016: Pražské jaro; Aux heures d’été, Nantes (FR); Japonské tour (Korekce)
2015: Red Sea Jazz Festival (IL); Bobby McFerrin, Praha; WOMEX showcase (HU)
…Jazzlent Maribor (Slo), Jazz Peak Sofia (BG), Mitte Europa (D), Inalfa festival (NL) a dalších

Diskografie Clarinet Factory:
vydání dalšího řadového alba TOWERS – 22. března 2024
PIPERS (2020, Supraphon)
MEADOWS (CD 2017, LP 2018, homerecords.be)
Worx and Reworx (2014, Supraphon) – dvojalbum imaginárních “best of” a remixů
Out of Home (2010, Supraphon), Echoes of Colors (2010, Aura-Pont / Supraphon), Eternal Seekers (2008), Polyphony (2005), Echoes from Stone (2003)

nefunguje

nnnnn

 • Item #1
  $12
  Lorem ipsum dolor sit amet, mea ei viderer probatus consequuntur, sonet vocibus lobortis has ad. Eos erant indoctum an, dictas invidunt est ex, et sea consulatu torquatos. Nostro aperiam petentium eu nam, mel debet urbanitas ad, idque complectitur eu quo. An sea autem dolore dolores.