Sala terrena zámek Bruntál

BRUNTÁL

Sala terrena bruntálského zámku dlouhá léta chátrala, po dvou letech stavebních prací byl tento zahradní objekt kompletně zrekonstruován a v červnu 2020 zpřístupněn pro širokou veřejnost. Unikátní historická památkově chráněná budova, která se nachází v zámeckém parku bruntálského zámku, slouží k pořádání různých akcí a k odpočinku. Její součástí jsou výstavní prostory i kavárna

Vznik parku je datován do 16. století. V polovině 17. století založil Řád německých rytířů pravidelnou zahradu. Významné zásahy byly provedeny za velmistra Řádu arcivévody Evžena Habsburského v roce 1894 podle návrhů Georga Hauberrissera. Barokní úprava se zachovala u průčelí zámku, ostatní plocha je ponechána jako přírodně krajinářský park. V parku se nachází zbytky bývalých městských hradeb, bašta, 11 plastik (většinou pískovcových soch z přelomu 18. a 19. století) a přízemní Sala terrena z roku 1894. Park se rozléhá na ploše 2,5 ha. Park prošel rozsáhlou rekonstrukcí.

Nadcházející koncerty

Praktické informace

nefunguje

nnnnn

  • Item #1
    $12
    Lorem ipsum dolor sit amet, mea ei viderer probatus consequuntur, sonet vocibus lobortis has ad. Eos erant indoctum an, dictas invidunt est ex, et sea consulatu torquatos. Nostro aperiam petentium eu nam, mel debet urbanitas ad, idque complectitur eu quo. An sea autem dolore dolores.