Kostel Nanebevzetí Panny Marie

BRUNTÁL

Kostel představuje trojlodní stavbu z 2. poloviny 13. století (patrocinium sv. Václava), opatřenou v 15. století jednotnou žebrovou klenbou. V poslední čtvrtině 16. století byl renesančně upraven – byl vyzděn západní štít trojlodí a spolu s věží pokryt sgrafitem. V roce 1585 byla Hynkem starším z Vrbna přistavěna k presbytáři rodinná hrobka. V letech 1729 – 1731 byly poté přistavěny ze severu i jihu kaple Panny Marie a sv. Kříže.

Po požárech v r. 1749 a 1764 byl kostel upraven barokně, věž byla zvýšena o polygonální patro a ochoz. V interiéru se nachází kamenné náhrobníky bruntálských z Vrbna a členů Řádu německých rytířů. U severního průčelí kostela stojí pískovcová socha Panny Marie – Immaculata z roku 1678 věnovaná komturem Řádu německých rytířů J. W. Zochou

Nadcházející koncerty

Praktické informace

nefunguje

nnnnn

  • Item #1
    $12
    Lorem ipsum dolor sit amet, mea ei viderer probatus consequuntur, sonet vocibus lobortis has ad. Eos erant indoctum an, dictas invidunt est ex, et sea consulatu torquatos. Nostro aperiam petentium eu nam, mel debet urbanitas ad, idque complectitur eu quo. An sea autem dolore dolores.