Komunikační a koordinační centrum

RAPOTÍN

Myšlenka postavit v Rapotíně kulturní dům pro koncertní, divadelní a taneční představení, pro přednášky nebo plesy se objevila již v roce 1954. Realizace začala o rok později a v rámci tzv. „Akce Z“ bylo odpracováno více než čtyři tisíce hodin. Původní termín dokončení v roce 1957 nebyl dodržen a po mnoha potížích byl kulturní dům zkolaudován až v roce 1966. Budova disponovala velkým sálem se zázemím pro účinkující za jevištěm, balkony v patře sálu a přilehlou restaurací. Kulturní dům byl využíván nejen občany Rapotína, ale také přilehlých obcí, které své vlastní společenské domy neměly. Konaly se zde plesy, divadelní představení pro děti i dospělé, koncerty populárních skupin i představení pro školy, výstavy, soutěže, přednášky a jiné společensko-kulturní události.

V roce 2005 kulturní dům vyhořel, oheň v sále tehdy úmyslně založil místní mladík. Požár napáchal několikamilionovou škodu, interiér byl zcela zdevastován. Objekt byl stále v majetku obce a ta uvažovala dokonce o jeho prodeji. V roce 2009 se po obdržení dotace začalo s pracemi na obnově budovy, bylo zbudováno Informační centrum, zasedací místnost v patře a velký sál byl vybaven moderní světelnou a zvukovou technikou. Od roku 2012 je KKC opět plně v provozu jako společenské centrum obce. Stalo se místem pořádání kulturních a společenských akcí. Nachází se v něm Turistické informační centrum města a obecní knihovna.

Nadcházející koncerty

Praktické informace

nefunguje

nnnnn

  • Item #1
    $12
    Lorem ipsum dolor sit amet, mea ei viderer probatus consequuntur, sonet vocibus lobortis has ad. Eos erant indoctum an, dictas invidunt est ex, et sea consulatu torquatos. Nostro aperiam petentium eu nam, mel debet urbanitas ad, idque complectitur eu quo. An sea autem dolore dolores.