FESTIVAL KLÁŠTERNÍ HUDEBNÍ SLAVNOSTI SE USKUTEČNÍ

Tradiční letní festival v Jeseníkách reaguje na novou situaci pozměněným programem a online vysíláním

Původně avizovaný program dozná podstatných změn a bude reflektovat finanční, termínové a také kapacitní možnosti jak pořadatele a sálů, tak i umělců. Produkčně náročné, velké koncerty se přesunou na podzimní termíny anebo se budou muset v krajním případě zrušit. Novinkou budou online přenosy některých koncertů s cílem přiblížit atmosféru večerů v jedinečných kulisách Jeseníků a jejich architektonických skvostů.
„Konkrétní program chceme uveřejnit do konce dubna, prodej omezeného počtu vstupenek zahájíme během května. Situace nás velice mrzí, ale děláme maximum pro to, abychom letošní ročník zachovali,“ slibuje ředitel Klášterních hudebních slavností Roman Janků a rekapituluje: „Po březnovém vyhlášení nouzového stavu jsme dlouho netušili, jaká situace v zemi nastane a jaký vliv bude mít konkrétně na nás. Vše nasvědčovalo tomu, že naše roční práce na přípravě festivalu půjde vniveč a hromadné kulturní akce budou plošně zrušeny.“
Naštěstí se predikce katastrofálního vývoje nepotvrdily, přesto jsou dopady na pořadatele kulturních akcí tvrdé. Některé dotační podpory zůstávají beze změn, jiné však budou omezeny nebo zmrazeny. Rovněž podpora sponzorů je pochopitelně velice nejistá. „O to více si v této těžké době vážíme těch, kteří nám zachovali přízeň,“ děkuje Janků a dodává: „Nejvíce nás však mrzí, že nemůžeme prodávat vstupenky na koncerty, což je pro financování našeho festivalu velmi problematické. Nicméně přes všechny problémy, které současná situace do kultury přináší, jsme se rozhodli čtrnáctý ročník festivalu Klášterní hudební slavnosti uskutečnit.“
Festival Klášterní hudební slavnosti má v Jeseníkách dlouholetou tradici a je významným kulturním počinem Olomouckého kraje, což dokládá každoroční záštita hejtmana. Patronkou festivalu je světová harfenistka Jana Boušková.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nefunguje

nnnnn

  • Item #1
    $12
    Lorem ipsum dolor sit amet, mea ei viderer probatus consequuntur, sonet vocibus lobortis has ad. Eos erant indoctum an, dictas invidunt est ex, et sea consulatu torquatos. Nostro aperiam petentium eu nam, mel debet urbanitas ad, idque complectitur eu quo. An sea autem dolore dolores.