Po stopách Malé Vídně

Šumperk

KOMENTOVANÁ PROHLÍDKA: PO STOPÁCH MALÉ VÍDNĚ

Nechte se okouzlit nečekanou noblesou Malé Vídně ukrytou pod vrcholky Jeseníků. Atmosféru konce 19. století si přiblížíte při procházce po stopách nádherných staveb z období největšího rozkvětu Šumperka.

V průběhu 19. století došlo ve městě k nebývalému rozmachu textilního průmyslu. V důsledku toho se rapidně změnila urbanistická a architektonická tvář města. Bohatí šumperští podnikatelé si zvali pro stavbu svých vil a paláců významné vídeňské architekty. Šumperk se tak nápadně přiblížil vzhledu tehdejšího hlavního města habsburské monarchie.

Vyžádejte si v Informačním centru Šumperk plánek naučné stezky a přeneste se o více než sto let zpět do období, kdy město získalo své lichotivé přízvisko Malá Vídeň.

Období letních prázdnin se uskuteční komentované prohlídky pro veřejnost vždy ve vybraných termínech, které budou předem zveřejněny v kalendáři akcí. Jedná se převážně o pondělní termíny.

Na komentované procházky je lépe se předem objednat na tel: 583 214 000 nebo ic@sumperk.cz neboť kapacita prohlídek je omezena.

Termíny prohlídek a další infromace naleznete zde: https://bit.ly/40D0gIE

nefunguje

nnnnn

  • Item #1
    $12
    Lorem ipsum dolor sit amet, mea ei viderer probatus consequuntur, sonet vocibus lobortis has ad. Eos erant indoctum an, dictas invidunt est ex, et sea consulatu torquatos. Nostro aperiam petentium eu nam, mel debet urbanitas ad, idque complectitur eu quo. An sea autem dolore dolores.