AKORDEON LIVE:
Duo Absoluto

5. 7. 2023 ve 20:00

Tančírna v Račím údolí

Javorník

sdílet

Akordeon live bude večerem mimořádného akordeonového dua mladých umělců nastupující generace. Na programu zazní transkripce skladeb z různých stylových období a také vlastní skladby jednoho z protagonistů večera Viktora Stockera.

Martin Kot (akordeon)

Viktor Stocker (akordeon)

Program:

Délka koncertu: 70 minut

Vstupné

250 Kč

Pro držitele karty KPKV sleva 50,- Kč

Pro obyvatele Svazku obcí Údolí Desné sleva 50,- Kč

Prodej vstupenek na místě:

Partner koncertu

Hlavní mecenáš koncertu

Záštitu nad koncertem převzal starosta obce Bernartice Mgr. Aleš Chromík.

Martin Kot a Viktor Stocker již společně získali první místo v kategorii komorní hry do 19 let na Mezinárodních akordeonových dnech v roce 2019. Na svém kontě mají řadu společných vystoupení, např. na festivalu Preludium Aloise Motýla v Šumperku, festivalu vážné hudby Pocta Rudolfu Firkušnému v Napajedlech, na Akordeonové akademii na Pražské konzervatoři, na festivalu Běchovická harmonika, v rámci mistrovských kurzů Třeboňská letní setkávání nebo na Mezinárodním filmovém festivalu ve Zlíně. Rovněž několikrát vystoupili jako hosté na koncertech Jaroslava Svěceného.

Hře na akordeon se věnuje od šesti let. Nejprve v ZUŠ Rudolfa Firkušného v Napajedlích, od roku 2018 je žákem Pražské konzervatoře, kde studuje u profesora Ladislava Horáka. Je vítězem mnoha soutěží v České republice i v zahraničí. Díky úspěchům měl příležitost vystoupit např. s Filharmonií Brno, Filharmonií B. Martinů, s V. Hudečkem, J. Svěceným či L. Brabcem. Je držitelem prestižního ocenění Zlatý oříšek. Koncertoval na mnoha hudebních festivalech.

V roce 2019 získal 1. cenu a titul absolutního vítěze na mezinárodní soutěži ve Vídni, německém Klingenthalu a Ostravě. V současné době má za sebou vystoupení v rámci mezinárodního hudebního festivalu Mladá Praha. Na konci roku 2020 vybojoval vynikající 2. místo na jubilejním 70. ročníku celosvětové akordeonové soutěže Trophée Mondial de l’Accordéon 2020 Online za účasti 750 hráčů z celého světa a 1. místo na soutěži Danubia Talents International Music Competition Budapest 2020 Online. 1. místem byl také oceněn na soutěži VIVO International Music Competition New York. 

Začal se věnovat hře na akordeon v šesti letech na ZUŠ ve Vlašimi, pokračuje u přední české akordeonistky Markéty Laštovičkové na ZUŠ v Havlíčkově Brodě a u prof. Ladislava Horáka z Pražské konzervatoře. Pravidelně vystupuje na koncertech po boku studentů Pražské konzervatoře a sbírá úspěchy na mezinárodních soutěžích. Je držitelem prestižního ocenění Zlatý oříšek za rok 2019. Je také několikanásobným vítězem česko-německé akordeonové soutěže v německém Klingenthalu pro hudebníky do 19 let, kde v roce 2020 získal titul absolutního vítěze. V roce 2019 se stal ve věku pouhých devíti let absolutním vítězem okresního, krajského i ústředního kola Národní soutěže základních uměleckých škol v oboru hra na akordeon.

Podpořili:

nefunguje

nnnnn

  • Item #1
    $12
    Lorem ipsum dolor sit amet, mea ei viderer probatus consequuntur, sonet vocibus lobortis has ad. Eos erant indoctum an, dictas invidunt est ex, et sea consulatu torquatos. Nostro aperiam petentium eu nam, mel debet urbanitas ad, idque complectitur eu quo. An sea autem dolore dolores.