HAYDN A KRAFT:
Duo Hoškovi

22. 8. 2023 v 19:00

Kulturní dům Skleník

Loučná nad Desnou

sdílet

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Koncert z děl Josepha Haydna, který na konci 18. století platil za otce hudebního klasicismu a byl ve Vídni vyhledávaným učitelem. Jedním z jeho tehdejších žáků byl také vynikající český violoncellista a skladatel Antonín Kraft.

Program:

Délka koncertu: 70 minut

Vstupné

200 Kč

Pro držitele karty KPKV sleva 50,- Kč

Prodej vstupenek na místě:

Partner koncertu

Hlavní mecenáš koncertu

Záštitu nad koncertem převzala starostka obce Loučná nad Desnou Petra Harazímová, MBA.

Po studiích pokračovala na Pražské konzervatoři a soukromých lekcích u prof. Miloše Sádla na HAMU, kde absolvovala magisterské studium ve třídě svého otce doc. Jiřího Hoška a následně doktorské studium s tématem Židovské náboženské motivy v tvorbě pro violoncello. Studovala v Paříži a na Jerusalem Academy of Music, získala mnohá ocenění v České republice i zahraničí – v roce 2009 se stala absolutní vítězkou ve smyčcové soutěži The competition in memory of David Gritz. V roce 2010 byly její umělecké aktivity oceněny udělením Stříbrné medaile Senátu Parlamentu České republiky za šíření dobrého jména a tradic České republiky ve Státě Izrael.

Studoval hru na violoncello na pražské AMU u prof. Miloše Sádla. Zúčastnil se úspěšně celé řady mezinárodních interpretačních soutěží, ve hře se zdokonaloval v mistrovských kurzech v Paříži, Nice a Budapešti. V letech 1991-1996 byl koncertním mistrem violoncellové sekce Symfonického orchestru Českého rozhlasu a od roku 1988 je jeho sólistou. Stal se laureátem Mezinárodní violoncellové soutěže Pražského jara 1980. V letech 1994-2014 pedagogicky působil jako docent na pražské AMU.

Podpořili: