HAYDN A KRAFT:
Duo Hoškovi

22. 8. 2023 v 19:00

Kulturní dům Skleník

Loučná nad Desnou

sdílet

Koncert je vybrán především z děl Josepha Haydna, který na konci 18. století platil za otce hudebního klasicismu a byl ve Vídni vyhledávaným učitelem, a také Antonína Krafta, vynikajícího českého violoncellisty a skladatele, který byl jedním z Haydnových žáků.

Dominika Weiss Hošková (violoncello)

Jiří Hošek (violoncello)

Program:

Délka koncertu: 70 minut

Vstupné

200 Kč

Pro držitele karty KPKV sleva 50,- Kč

Pro obyvatele Svazku obcí Údolí Desné sleva 50,- Kč

Prodej vstupenek na místě:

Partner koncertu

Hlavní mecenáš koncertu

Záštitu nad koncertem převzala starostka obce Loučná nad Desnou Petra Harazímová, MBA.

Po studiích na Pražské konzervatoři pokračovala v soukromých lekcích u prof. Miloše Sádla a na HAMU, kde absolvovala magisterské studium ve třídě svého otce doc. Jiřího Hoška a následně doktorské studium s tématem Židovské náboženské motivy v tvorbě pro violoncello. Studovala v Paříži a na Jerusalem Academy of Music, získala mnohá ocenění v České republice i zahraničí – v roce 2009 se stala absolutní vítězkou ve smyčcové soutěži The competition in memory of David Gritz. V roce 2010 byly její umělecké aktivity oceněny udělením Stříbrné medaile Senátu Parlamentu České republiky za šíření dobrého jména a tradic České republiky ve Státě Izrael.

Studoval hru na violoncello na pražské AMU u prof. Miloše Sádla. Zúčastnil se úspěšně celé řady mezinárodních interpretačních soutěží, ve hře se zdokonaloval na mistrovských kurzech v Paříži, Nice a Budapešti. V letech 1991-1996 byl koncertním mistrem violoncellové sekce Symfonického orchestru Českého rozhlasu a od roku 1988 je jeho sólistou. Stal se laureátem Mezinárodní violoncellové soutěže Pražského jara 1980. V letech 1994-2014 pedagogicky působil jako docent na pražské AMU.

Podpořili:

nefunguje

nnnnn

  • Item #1
    $12
    Lorem ipsum dolor sit amet, mea ei viderer probatus consequuntur, sonet vocibus lobortis has ad. Eos erant indoctum an, dictas invidunt est ex, et sea consulatu torquatos. Nostro aperiam petentium eu nam, mel debet urbanitas ad, idque complectitur eu quo. An sea autem dolore dolores.