BOŽSKÉ HOUSLE:
Pavel Šporcl

11. 7. 2023 ve 20:00

Kostel Zvěstování Panny Marie

Šumperk

sdílet

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Pavel Šporcl (housle), Vojtěch Novák (varhany)

Božský zpěv houslí našeho nejlepšího českého houslisty. Projekt houslisty Pavla Šporcla a varhaníka Vojtěcha Nováka nabídne např. Partitu č. 2 Johanna Sebastiana bacha pro sólové housle se slavnou Chaconnou, dále díla G. F. Händela či vlastní kompozice Pavla Šporcla. Skladby pro sólové housle hraje Pavel Šporcl před publikem. Skladby s varhanami poté na kůru.

Program:

Délka koncertu: 70 minut

Vstupné

600 Kč (VIP)
380 - 250 Kč

NOVINKA - VIP vstupenka pro 2 přední řady, účast na společenském rautu a setkání s Pavlem Šporclem po koncertě

Pro držitele karty KPKV sleva 50,- Kč

Prodej vstupenek na místě:

Hlavní partner koncertu

Partner koncertu

Hlavní mecenáš koncertu

Záštitu nad koncertem převzal starosta města Šumperk Mgr. Miroslav Adámek

Pavel Šporcl je český houslový virtuóz světového renomé, přímý pokračovatel slavné tradice české houslové školy. Díky svému umění i nekonvenčnímu vystupování slaví úspěchy na nejvýznamnějších světových pódiích u posluchačů všech generací. Jedná se patrně o vůbec nejpopulárnějšího českého umělce působícího v oblasti klasické hudby.

Pavel Šporcl je vnímán jako velmi výrazná a silná umělecká osobnost. Světově uznávaný kritik a historik Henry Roth ho zařadil jako jediného z českých houslistů mladé generace do své knihy Housloví virtuozové – od Paganiniho po 21. století. V koncertní sezóně 2001/2002 po uvedení Dvořákova houslového koncertu s Českou filharmonií v pražském Rudolfinu nazvali kritikové Pavla Šporcla talentem, který se rodí možná jednou za sto let.

Západočeský rodák Vojtěch Novák zahájil svou hudební kariéru studiem na plzeňské konzervatoři. Po absolutoriu AMU u prof. Jana Hory dovršil svá studia na Folkwang Hochschule v německém Essenu u prof. Gisberta Schneidera. Kromě rozsáhlé koncertní činnosti se věnuje výuce varhanní hry na konzervatoři v Plzni.

Podpořili: