HUDBA Z KŮRU:
Káčerková + Garajová

18. 9. 2023 v 19:00

Kostel Nanebevzetí Panny Marie

Bruntál

sdílet

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Eva Garajová společně s Michaelou Káčerkovou představují projekt, v jehož rámci dochází k mimořádnému spojení špičkového varhanního umění s nezaměnitelný mezzosopránem jedné z nejvýraznějších osobností písňové literatury u nás. V rámci programu zazní skladby J. K. Vaňhala, A. Dvořáka, M. Müllera a dalších.

Program:

Délka koncertu: 70 minut

Vstupné

150 Kč

Pro držitele karty KPKV sleva 50,- Kč

Prodej vstupenek na místě:

Hlavní partner koncertu

Hlavní mecenáš koncertu

Záštitu nad koncertem převzal starosta města Bruntál Bc. Martin Henč

Mezzosopranistka Eva Garajová je absolventkou Konzervatoře v Bratislavě (Ružena Illenbergerová) a Vysoké školy múzických umění v Bratislavě (Hana Štolfová-Bandová). Dále studovala v Osimu, (Accademia d’arte lirica – Mario Melani), v Buffalu (Gary Burgess) a na mistrovských kuzrech u Enzy Ferrari, Julie Hamari a Christy Ludwig.

Během svých zahraničních stáží se představila v titulní roli Lukrecie v opeře Benjamina Brittena The Rape of Lucretia a v Pucciniho opeře Suor Angelica v Greater Buffalo Opera Company. Již jako studentka VŠMU se stala členkou Komorní opery v Bratislavě a v roce 1995 debutovala jako Olga v opeře Evžen Oněgin v Banské Bystrici.

Dnes je Eva Garajová zařazena mezi nejvýznamnější interprety písňové literatury své generace v Česku i na Slovensku. Její nahrávky pro vydavatelství Arco Diva vzbuzují svou autentičností pozornost i na mezinárodní hudební scéně.

Je zakladatelkou komorního cyklu Pražské múzy a Nadačního fondu Evy Garajové pro komorní hudbu.

Michaela Káčerková se soustavně věnuje sólové koncertní činnosti, vystupuje pravidelně na koncertech a festivalech v České republice, Německu, Rakousku, Polsku, Itálii a Francii, ale vrací se i do USA a do Japonska. Ve vlasti spolupracuje také s mnoha sólisty, orchestry a barokními ansámbly, od Symfonického orchestru Českého rozhlasu a orchestru Národního divadla v Praze přes Karlovarský symfonický orchestr a Komorní filharmonii Pardubice až k souborům Capella Regia Praha a Ensemble 18+.

Její repertoár zahrnuje hudbu všech stylových období od renesance až po současnou tvorbu. Důležitým základním kamenem jejího repertoáru je česká varhanní tvorba, do svých programů české autory vkládá vždy, o to víc v cizině.

Zařadila se k výrazným osobnostem české hudební scény. Hru na varhany vystudovala na Pražské konzervatoři u Jana Hory, na Akademii múzických umění u Jaroslava Tůmy a dále ještě na Hochschule für Musik und Theater Felix Mendelssohn-Bartholdy v Lipsku; tam byli jejími pedagogy varhaník Stefan Engels a cembalista Tobias Schade. Během studia se zúčastnila řady mistrovských kurzů, mimo jiné pod vedením Haralda Vogela, Martina Sandera, Lorenza Ghielmiho, Oliviera Latryho nebo Ludgera Lohmanna.

V současné době se zabývá rozsáhlým nahrávacím projektem „Historické varhany Karlovarského kraje“. Série CD vychází u společnosti ARTA Records. Je zakladatelkou a dramaturgyní Mezinárodního hudebního festivalu J. C. F. Fischera a Karlovarských varhanních večerů. Od června 2021 působí jako ředitelka Karlovarského symfonického orchestru.

Podpořili: