KOUZLO KYTARY:
Lubomír Brabec

9. 7. 2023 v 19:00

Hudební hala HLKS

Karlova Studánka

sdílet

Lubomír Brabec patří mezi naše nejrenomovanější kytaristy, svůj nástroj rozezněl i na Antarktidě. V programu jeho recitálu nebudou chybět skladby renesančních a barokních mistrů, uslyšíte také skladby španělských kytarových virtuosů 19. a 20. století.

Lubomír Brabec (kytara)

Program:

Délka koncertu: 70 minut

Vstupné

250 Kč

Pro držitele karty KPKV sleva 50,- Kč

Pro obyvatele Svazku obcí Údolí Desné sleva 50,- Kč

Prodej vstupenek na místě:

Partner koncertu

Hlavní mecenáš koncertu

Záštitu nad koncertem převzala starostka obce Karlova Studánka Ing. Radka Chudová, MBA.

Lubomír Brabec patří mezi nejvýznamnější koncertní kytaristy současnosti a kritika jej řadí ke špičce českého interpretačního umění.  Pochází z Plzně,  začínal jako houslista a ke kytaře se dostal až ve svých třinácti letech.  Jako patnáctiletý vstoupil na plzeňskou konzervatoř a svá studia dokončil na konzervatoři v Praze. Významným mezníkem v jeho uměleckých začátcích byl úspěch, kterého dosáhl v roce 1974  na Mezinárodní kytarové soutěži v Paříži, kde získal titul laureáta. V roce 1980 získal stipendium britské vlády a pokračoval ve studiích na londýnské Royal Academy of Music, kde se ve světově proslulém Early Music Centre věnoval  interpretaci dobové hudby minulých století se speciálním zaměřením na loutnovou literaturu. Jako první hudebník na světě uskutečnil  v roce 1997 koncert v šestém světadílu, v Antarktidě.

Podpořili:

nefunguje

nnnnn

  • Item #1
    $12
    Lorem ipsum dolor sit amet, mea ei viderer probatus consequuntur, sonet vocibus lobortis has ad. Eos erant indoctum an, dictas invidunt est ex, et sea consulatu torquatos. Nostro aperiam petentium eu nam, mel debet urbanitas ad, idque complectitur eu quo. An sea autem dolore dolores.