PROLOG FESTIVALU:
Anna Paulová

14. 5. 2023 v 17:00

Dietrichsteinská hrobka

Mikulov

sdílet

Před samotným zahájením festivalu, které se koná 10. června 2023, Vás zveme na prolog festivalu do Mikulova – partnerského města Šumperka. Prostory Dietrichsteinské hrobky rozezní klarinetem letošní rezidenční umělkyně festivalu Anna Paulová.

Program:

Délka koncertu: 70 minut

Vstupné

200 Kč

Pro držitele karty KPKV sleva 50,- Kč

Pro obyvatele Svazku obcí Údolí Desné sleva 50,- Kč

Prodej vstupenek na místě:

Hlavní partner koncertu

Partner koncertu

Hlavní mecenáš koncertu

Záštitu nad koncertem převzal starosta města Šumperk Mgr. Miroslav Adámek

Klarinetistka Anna Paulová získala 2. cenu a titul laureáta na Mezinárodní hudební soutěži Pražské jaro 2015 a 1. cenu na Soutěži Nadace Bohuslava Martinů 2016, kde získala také Cenu Nadace Život umělce pro nejúspěšnějšího účastníka soutěže. Je vítězkou speciální ceny Golden Medal (High Distinction) na soutěži Vienna International Music Competition. V roce 2019 se jako jediná žena probojovala do semifinále jedné z nejprestižnějších hudebních soutěží – ARD Musikwettbewerb německé veřejnoprávní televizní a rozhlasové soutěže ARD v Mnichově mezi 5 nejlepších klarinetistů z celého světa.

Již v patnácti letech vystoupila jako sólistka s Pražskou komorní filharmonií pod vedením Leoše Svárovského a v roce 2014 vystoupila jako sólistka s Českou filharmonií pod vedením Jiřího Bělohlávka. Pravidelně vystupuje sólově s orchestry, jako jsou PKF-Prague Philharmonia, Komorní filharmonie Pardubice, Talichova komorní filharmonie, Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín, Moravská filharmonie Olomouc, Münchener Kammerorchester, Orchestra Sinfonica Siciliana ad. Jako komorní hráčka vystoupila s předními interprety, např. Charlesem Neidichem, Václavem Hudečkem, Janem Mráčkem, Lukášem Klánským, Ivo Kahánkem, Adamem Skoumalem, Michalem Kaňkou, Tomášem Jamníkem, Kristinou Fialovou, Petrem Nouzovským, Hedvikou Mousa Bacha, Lubomírem Brabcem, Stamicovým kvartetem, Wihanovým kvartetem, Sedláčkovým kvartetem, Doležalovým kvartetem či Quartetem Harmonico. Je zakládající členkou Mucha tria (s Ludmilou Pavlovou a Johannou Hanikovou). 

Studovala na Pražské konzervatoři u prof. Milana Poláka a prof. Ludmily Peterkové a na Akademii múzických umění v Praze u prof. Jiřího Hlaváče a prof. Vlastimila Mareše. Ve studiu pokračovala na Musikhochschule Lübeck, kde navštěvovala hodiny u prof. Sabine Meyer a prof. Reinera Wehle. V současné době je doktorandkou na Akademii múzických umění v Praze a studuje rovněž na Royal Conservatoire Antwerp u prof. Annelien van Wauwe a na Accademia di Santa Cecilia v Římě pod vedením Maestra Alessandra Carbonareho. 

Podpořili:

nefunguje

nnnnn

  • Item #1
    $12
    Lorem ipsum dolor sit amet, mea ei viderer probatus consequuntur, sonet vocibus lobortis has ad. Eos erant indoctum an, dictas invidunt est ex, et sea consulatu torquatos. Nostro aperiam petentium eu nam, mel debet urbanitas ad, idque complectitur eu quo. An sea autem dolore dolores.