NECHTE TRUBKY ZNÍT:
PBtet

16. 9. 2023 v 19:00

Chrám Zvěstování Panny Marie

Šternberk

sdílet

Na koncertě necháme promluvit žesťové nástroje a vychutnáme si nádhernou akustiku chrámu, kterou rozezní fanfáry, sonáty i duchovní skladby od autorů renesančních až po ty současné.

PBtet – Prague Brass Quintet:

Walter Hofbauer (trubka)

Karel Hons (trubka)

Daniela Roubíčková (lesní roh)

Barbora Kolafová (pozoun)

Jakub Chmelař (tuba)

Program:

Délka koncertu: 70 minut

Vstupné

200 Kč

Pro držitele karty KPKV sleva 50,- Kč

Pro obyvatele Svazku obcí Údolí Desné sleva 50,- Kč

Prodej vstupenek na místě:

Partner koncertu

Hlavní mecenáš koncertu

Záštitu nad koncertem převzal starosta města Šternberk Ing. Stanislav Orság.

Žesťové kvinteto PBtet – Prague Brass Quintet se začalo formovat na konci roku 2016 z předních studentů žesťového oddělení Akademie múzických umění v Praze pod uměleckým vedením Jiřího Novotného. Největším úspěchem kvinteta je vítězství na mezinárodní soutěži Jeju International Brass & Percussion Competition 2019. Ocenění získalo i na Bucharest International Music Competition 2021 a International Music Competition OPUS 2022. Soubor hraje ve složení Walter Hofbauer a Karel Hons na trubky, Daniela Roubíčková na lesní roh, Barbora Kolafová na trombon a Jakub Chmelař na tubu. V současnosti jsou všichni hráči stálými členy významných českých orchestrů, konkrétně České filharmonie, PKF – Prague Philharmonia, Orchestru opery Národního divadla v Praze a Orchestru Státní opery. Soubor pravidelně vystupuje na festivalech v České republice i v zahraničí. Na počátku roku 2021 vydal pod svým původním názvem Prague BRASStet své debutové album s názvem JOY.

Podpořili:

nefunguje

nnnnn

  • Item #1
    $12
    Lorem ipsum dolor sit amet, mea ei viderer probatus consequuntur, sonet vocibus lobortis has ad. Eos erant indoctum an, dictas invidunt est ex, et sea consulatu torquatos. Nostro aperiam petentium eu nam, mel debet urbanitas ad, idque complectitur eu quo. An sea autem dolore dolores.