Láska opravdivá

Q VOX

22. 8. 2021 v 19:00

Tančírna

Račí údolí

sdílet

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Mužské vokální pěvecké kvarteto Q VOX patří do špičky české souborové vokální školy. V rámci koncertu zazní skladby mj. těchto autorů: Jacob Handl – Gallus, Adam Václav Michna, Bedřich Smetana, Pavel Křížkovský, Leoš Janáček, Josef Bohuslav Foerster, Miroslav Hába, černošské spirituály.

Program:

Vstupné

220 Kč

Pro držitele karty KPKV sleva 40 Kč

Prodej vstupenek na místě:

Partner koncertu

Záštitu nad koncertem převzal

Mgr. Aleš Chromík, starosta obce Bernartice

Q Vox

Hudební působení tohoto souboru je velmi široké (zpěv ansámblový, sborový, sólový koncertní i operní, dirigování, hudební aranžmá, pedagogická práce, …). Repertoár ansámblu zahrnuje a cappella zpívané skladby napříč žánry i staletími od středověku po nejžhavější současnost. Q VOX také pravidelně spolupracuje s dirigentem a aranžérem Milošem Machkem a předními českými symfonickými orchestry – programy Po stopách gospelu (2007), Pink Floyd Classic (2010), Symphonic Queen (2011), Beatles Mania (2013) a Rolling Rock(2015). Dalším směrem, kterým se Q VOX vydává, jsou jevištní projekty, například humorně scénický žert Kocourkovský Kabaret z Kufru (2006), hudebně scénická koláž Český Orloj – Cesta Poutníka (2011) a další.

Hornista a dirigent Radek Baborák patří mezi nejvýraznější osobnosti klasické hudební scény. Za více než 25 let sólové kariéry oslovil svým mimořádným muzikantským projevem posluchače v nejvýznamnějších kulturních centrech po celém světě. Mezi jeho dirigentské partnery patří osobnosti jako Daniel Barenboim, Seiji Ozawa, Simon Rattle, Naame Jarvi, James Lewin, Vladimír Askhenazy, James de Priest, Marek Janowski. V sezónách 2003 – 2010 byl sólohornistou Berlínské filharmonie, zcela ojedinělá je také Baborákova popularita v Japonsku, kam od roku 1994 pravidelně jezdí na turné, kde vystoupil například s orchestry NHK Symphony Orchestra, Tokyo metropolitan Orchestra, Yomiury Symphony Orchestra a mnoha dalšími. Pro japonskou nahrávací společnost Octavia records (Exton,Cryston) zrealizoval v průběhu deseti let více než 20 cd titulů, mezi nimi nahrávky J. S. Bacha, které si našli desetisíce posluchačů. CD Baborak Ensemble bylo vyznamenáno cenou japonských kritiků. Významnou a důležitou součástí hudebního života Radka Baboráka je komorní hudba. Založil a umělecky vede soubory Baborak Ensemble v základním obsazení lesní roh a smyčcové kvarteto, Český hornový sbor pokračující v 300 – leté tradici hornové hry v Čechách, smyčcový soubor Pražští komorní sólisté, u jehož zrodu stál v roce v roce 1960 Václav Neumann. Je členem Afflatus Quintet, se kterým získal první cenu na soutěži ARD v Mnichově. Na recitálech vystupuje v duu s klavíristkou Yoko Kukuchi, vítězkou Mozartovi soutěže v Salcburku, s varhaníkem Alešem Bártou a harfenistkou Janou Bouškovou. Je členem souboru Berlín – Mnichov – Vídeň Oktett, spolupracuje s Berlínskými barokními sólisty.

Podpořili:

bernartice
Obec Bernartice