Jiří Bárta: Sólo pro Bacha

9. 7. 2022 v 19:00

Kostel sv. Michaela

Maršíkov

sdílet

Jeden z nejosobitějších českých violoncellistů si ze světových pódií odskočí do malebného dřevěného kostelíku v Maršíkově. Jiří Bárta zde zahraje sonáty Johanna Sebastiana Bacha, kterého pokládáme za jednu z inspirací J. A. Bendy. Součástí programu bude také sonáta Zoltána Kodályho, za jejíž nahrávku získal cenu Gramophon Editor’s Choice, a skladba Marka Kopelenta (v roce 2022 slaví své 90. narozeniny) Cantus Rogans. 

Program:

Délka koncertu: 60 minut

Vstupné

300 Kč

Pro držitele karty KPKV sleva 50,- Kč

Prodej vstupenek na místě:

Partner koncertu

Záštitu nad koncertem převzala

Ing. Jana Fialová, starostka obce Velké Losiny

Účinkuje

Jiří Bárta patří k nejvýznamnějším violoncellistům své generace. Po studiích na pražské HAMU pokračoval v Kolíně nad Rýnem u Borise Pergamenščikova a v Los Angeles u Eleonore Schoenfeldové. Po vítězství v řadě národních soutěží získal Europäische Förderpreis für Musik v Drážďanech a Rostropovich-Hammer Award v Los Angeles. Jiří Bárta pravidelně vystupuje na světových hudebních festivalech v Rakousku, Velké Británii, na Slovensku, v České republice ad. Vystupuje pravidelně s Českou filharmonií, Londýnským symfonickým orchestrem, Berlínskými symfoniky, Symfonickým orchestrem hlavního města Prahy FOK a dalšími světovými orchestry. Hraje s komorními soubory, nevyhýbá se ani spolupráci s jazzovými tělesy. Spolupracoval s dirigenty jako jsou Jiří Bělohlávek, Charles Dutoit, Jakub Hrůša, Gianandrea Noseda, Libor Pešek, Gennadij Rožděstvenskij nebo Maxim Šostakovič.

Nahrál mimo jiné Dvořákův Viloncellový koncert s Českou filharmonií a Jiřím Bělohlávkem, živý záznam vystoupení k 100. výročí Dvořákova narození vysílaný televizí Arte Channel po celé Evropě. Jeho dvě CD s Kodalyho violoncellovými skladbami, respektive s koncerty Martinů / Foerster / Novák, byla oceněna cenou Gramophon Editor’s Choice. Spoluzaložil Festival komorní hudby Kutná Hora.

Podpořili:

Svazek obcí údolí Desné
Obec Velké Losiny

nefunguje

nnnnn

  • Item #1
    $12
    Lorem ipsum dolor sit amet, mea ei viderer probatus consequuntur, sonet vocibus lobortis has ad. Eos erant indoctum an, dictas invidunt est ex, et sea consulatu torquatos. Nostro aperiam petentium eu nam, mel debet urbanitas ad, idque complectitur eu quo. An sea autem dolore dolores.