Koncert pro krále
Friedricha II.

8. 7. 2022 v 19:00

Hudební hala

Karlova Studánka

sdílet

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Program, který přiváží soubor působící v místech, kde žil a tvořil J. A. Benda, nabídne sondu do hudebního vkusu berlínského dvora v 18. století. Benda a jeho současníci budou v programu stěžejní.

Neues Barocktrio Berlin sdružuje umělce, které navzdory různorodosti jejich hudebních zkušeností a aktivit spojuje společná láska k barokní a komorní hudbě, historické interpretační praxi a historickým nástrojům. Společně oživují divadelní hudbu raného baroka a inspirují své posluchače expresivní interpretací. Díky své spontánnosti, umělecké zručnosti a virtuozitě jsou žádaní na celém světě. Ve svých programech spojují neznámý repertoár s klasikou barokní literatury.

Program:

Johanna Krumin: soprán

Anna Barbara Kastelewicz: barokní housle

Vita Arno Schneider: cembalo

Délka koncertu: 60 minut

Vstupné

250 Kč

Pro držitele karty KPKV sleva 50,- Kč

Prodej vstupenek na místě:

Partner koncertu

Horské lázně Karlova Studánka

Záštitu nad koncertem převzala

Ing. Radka Chudová, MBA, starostka obce Karlova Studánka

Účinkují:

Johanna Krumin studovala zpěv v rodném Berlíně, následovala jevištní angažmá v několika německých divadlech, v Mongolské státní opeře a v Hamburské státní opeře. Jako koncertní a oratorní pěvkyně zpívala Johanna Krumin s mnoha německými i zahraničními orchestry, na evropských festivalech komorní hudby, či na rozhlasových koncertech. Kromě pravidelné pedagogické činnosti vede semináře, publikuje, přednáší a je porotkyní hudební soutěže.

Její sólové CD s písněmi, které vzniklo v koprodukci s Bayerischer Rundfunk, získalo cenu Supersonic Award Record Prize.

Anna Barbara Kastelewicz se specializuje na interpretaci hudby  klasické barokní literatury – od raného po vrcholné baroko. Jako sólistka, komorní hráčka a koncertní mistryně vystupovala téměř po celé Evropě, v Asii, Jižní Americe a Africe. Založila dva orchestry, Neues Barockorchester Berlin a Neues Konzertorchester Berlin, které sama vede jako umělecká vedoucí a koncertní mistryně. Již 15 let tvoří spolu s Arno Schneiderem Neues Barockduo Berlin.

Hudební vzdělání získala na hudebních akademiích v Berlíně, Londýně a Bloomingtonu v USA. Historicky poučenou interpretaci studovala u renomovaného Reinharda Goebela. Spolu se zpěvačkou Johannou Krumin je ředitelkou festivalu KulturSchlagLicht / Kulturfestspiele im Schlössern und Gärten. Věnuje se muzikologii a také interpretaci soudobých skladeb na historické nástroje. Žije v Berlíně.

Arno Schneider studoval církevní hudbu ve Stuttgartu a Berlíně a hru na cembalo v Lipsku. Kromě výuky na berlínské Vysoké škole umění (basso continuo a cembalo) pravidelně vystupuje s mnoha známými sbory a orchestry, jako jsou Berlínská filharmonie, Rozhlasová filharmonie NDR, Staatskapelle Dresden, Ensemble Resonanz, Musica Fiata, Rundfunkchor Berlin, Rais-Kammerchor, Chorwerk Ruhr a další. Podílel se také na mnoha CD produkcích, mimo jiné se Staatskapelle Berlin a Norddeutscher Rundfunk. Během svého dlouholetého působení jako sbormistr Luisen-Vocalensemble Berlin a jako hlasový kouč si oblíbil doprovod zpěváků a vokálních souborů.

Podpořili: