Koncert pro krále
Friedricha II.

8. 7. 2022 v 19:00

Hudební hala

Karlova Studánka

sdílet

Program, který přiváží soubor působící v místech, kde žil a tvořil J. A. Benda, nabídne sondu do hudebního vkusu berlínského dvora v 18. století. Benda a jeho současníci budou v programu stěžejní.

Neues Barocktrio Berlin sdružuje umělce, které navzdory různorodosti jejich hudebních zkušeností a aktivit spojuje společná láska k barokní a komorní hudbě, historické interpretační praxi a historickým nástrojům. Společně oživují divadelní hudbu raného baroka a inspirují své posluchače expresivní interpretací. Díky své spontánnosti, umělecké zručnosti a virtuozitě jsou žádaní na celém světě. Ve svých programech spojují neznámý repertoár s klasikou barokní literatury.

Program:

Johanna Krumin: soprán

Anna Barbara Kastelewicz: barokní housle

Vita Arno Schneider: cembalo

Délka koncertu: 60 minut

Vstupné

250 Kč

Pro držitele karty KPKV sleva 50,- Kč

Prodej vstupenek na místě:

Partner koncertu

Horské lázně Karlova Studánka

Záštitu nad koncertem převzala

Ing. Radka Chudová, MBA, starostka obce Karlova Studánka

Účinkují:

Johanna Krumin studovala zpěv v rodném Berlíně, následovala jevištní angažmá v několika německých divadlech, v Mongolské státní opeře a v Hamburské státní opeře. Jako koncertní a oratorní pěvkyně zpívala Johanna Krumin s mnoha německými i zahraničními orchestry, na evropských festivalech komorní hudby, či na rozhlasových koncertech. Kromě pravidelné pedagogické činnosti vede semináře, publikuje, přednáší a je porotkyní hudební soutěže.

Její sólové CD s písněmi, které vzniklo v koprodukci s Bayerischer Rundfunk, získalo cenu Supersonic Award Record Prize.

Anna Barbara Kastelewicz se specializuje na interpretaci hudby  klasické barokní literatury – od raného po vrcholné baroko. Jako sólistka, komorní hráčka a koncertní mistryně vystupovala téměř po celé Evropě, v Asii, Jižní Americe a Africe. Založila dva orchestry, Neues Barockorchester Berlin a Neues Konzertorchester Berlin, které sama vede jako umělecká vedoucí a koncertní mistryně. Již 15 let tvoří spolu s Arno Schneiderem Neues Barockduo Berlin.

Hudební vzdělání získala na hudebních akademiích v Berlíně, Londýně a Bloomingtonu v USA. Historicky poučenou interpretaci studovala u renomovaného Reinharda Goebela. Spolu se zpěvačkou Johannou Krumin je ředitelkou festivalu KulturSchlagLicht / Kulturfestspiele im Schlössern und Gärten. Věnuje se muzikologii a také interpretaci soudobých skladeb na historické nástroje. Žije v Berlíně.

Arno Schneider studoval církevní hudbu ve Stuttgartu a Berlíně a hru na cembalo v Lipsku. Kromě výuky na berlínské Vysoké škole umění (basso continuo a cembalo) pravidelně vystupuje s mnoha známými sbory a orchestry, jako jsou Berlínská filharmonie, Rozhlasová filharmonie NDR, Staatskapelle Dresden, Ensemble Resonanz, Musica Fiata, Rundfunkchor Berlin, Rais-Kammerchor, Chorwerk Ruhr a další. Podílel se také na mnoha CD produkcích, mimo jiné se Staatskapelle Berlin a Norddeutscher Rundfunk. Během svého dlouholetého působení jako sbormistr Luisen-Vocalensemble Berlin a jako hlasový kouč si oblíbil doprovod zpěváků a vokálních souborů.

Podpořili:

nefunguje

nnnnn

  • Item #1
    $12
    Lorem ipsum dolor sit amet, mea ei viderer probatus consequuntur, sonet vocibus lobortis has ad. Eos erant indoctum an, dictas invidunt est ex, et sea consulatu torquatos. Nostro aperiam petentium eu nam, mel debet urbanitas ad, idque complectitur eu quo. An sea autem dolore dolores.