Koncert z Berlína

5. 9. 2022 v 19:00

Kostel Zvěstování Panny Marie

Šumperk

sdílet

Při vzpomínce na Jiřího Antonína Bendu je logické zaměřit se na místo jeho působení, na královský dvůr pruského krále. Neues Barockorchester Berlin působí v místech, kde zanechal stopy i Benda. Berlín byl původním sídlem pruských králů, posléze se dvůr přestěhoval do Postupimi, která  byla sídelním místem pruských králů od 2. poloviny 18. století. Zde Benda působil část svého profesního života, v kapele hrál také jeho bratr František. Program se zaměří na dílo Bendovy rodiny a současníků působících také v Berlíně.

Program:

Délka koncertu: 60 minut

Vstupné

250 Kč

Pro držitele karty KPKV sleva 50,- Kč

Prodej vstupenek na místě:

Hlavní mecenáš koncertu

Záštitu nad koncertem převzal

Mgr. Tomáš Spurný, starosta města Šumperk

Orchestr historických nástrojů Neues Barockorchester Berlin byl založen v roce 2008 a interpretuje skladby od renesance až po raný romantismus. Velmi často oživuje orchestr zřídka uváděná díla hudební historie. Neues Barockorchester Berlin vystupuje na prestižních pódiích v celém Německu a jeho členové vystupují jako sólisté nebo členové komorních souborů po celém světě. Orchestr spolupracuje s renomovanými sólisty a dirigenty z oblasti dobové interpretace hudby. Uměleckou vedoucí a koncertní mistryní orchestru je houslistka Anna Barbara Kastelewicz.

Anna Barbara je iniciátorkou, koncertní mistryní a uměleckou vedoucí orchestru Neues Barockorchester Berlin. Jako sólistka, komorní hráčka a koncertní mistryně vystupovala téměř po celé Evropě, v Asii, Jižní Americe a Africe. Hudební vzdělání získala na hudebních akademiích v Berlíně, Londýně a Bloomingtonu v USA. Historicky poučenou interpretaci studovala u renomovaného Reinharda Goebela. Spolu se zpěvačkou Johannou Krumin je ředitelkou festivalu KulturSchlagLicht / Kulturfestspiele im Schlössern und Gärten. Věnuje se muzikologii a také interpretaci soudobých skladeb na historické nástroje. Žije v Berlíně.

Podpořili:

nefunguje

nnnnn

  • Item #1
    $12
    Lorem ipsum dolor sit amet, mea ei viderer probatus consequuntur, sonet vocibus lobortis has ad. Eos erant indoctum an, dictas invidunt est ex, et sea consulatu torquatos. Nostro aperiam petentium eu nam, mel debet urbanitas ad, idque complectitur eu quo. An sea autem dolore dolores.