Tango Quartetto Re Campo

4. 7. 2022 ve 20:00

Tančírna

Račí Údolí

sdílet

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

HISTORIA DEL TANGO

Hudebně pantomimický večer se odehraje v secesní Tančírně a představí tango v mnoha jeho podobách. Soubor Tango Quartetto Re Campo se spojí se slovenským pantomimem Vlado Kulíškem a v hudebně pohybové performanci provedou diváky od počátků tanga argentina 20. – 30. let minulého století, přes oblíbené tango nuevo Ástora Piazzolly (1921 – 1992), až po osobité kompozice českého skladatele a akordeonisty Petra Zámečníka. Večer plný vášně i melancholie může začít…

Program:

Délka koncertu: 60 minut

Účinkují

Petr Zámečník: akordeon
Pavlína Kavulová: příčná flétna
Štěpán Filípek: violoncello
Lukáš Krejčí: cajón
Vlado Kulíšek: pantomima

Vstupné

250 Kč

Pro držitele karty KPKV sleva 50,- Kč

Prodej vstupenek na místě:


Partner koncertu

Záštitu nad koncertem převzal

Mgr. Aleš Chromík, starosta obce Bernartice

Renomovaný soubor Tango Quartetto Re Campo vystupuje na domácích i mezinárodních festivalech, koncertech, milongách, v klubech. Uměleckým vedoucím souboru je akordeonista, pedagog, aranžér a skladatel Petr Zámečník, který se věnuje výhradně argentinskému tangu od roku 1994 a se svými tango formacemi a symfonickými orchestry koncertoval v mnoha zemích Evropy. Vydal několik CD s nahrávkami Astora Piazzolly, Luise di Mattea či vlastní autorské tvorby.

Petr Zámečník, akordeonista, hudební pedagog, aranžér a skladatel, absolvent konzervatoře v Plzni.

Se svými tango soubory vystupuje doma i v zahraničí (na Slovensku, Rumunsku, Rakousku, Německu, Švédsku, Polsku, Bulharsku, Maďarsku, Belgii, Lucembursku) na koncertech, v klubech, na milongách, domácích i mezinárodních hudebních festivalech a za sebou má i mnoho dalších, velmi rozmanitých projektů např. s brněnskou filharmonií, baletem Národního divadla v Brně, Filharmonií Bohuslava Martinů Zlín, Moravskou filharmonií Olomouc, Komorním smyčcovým souborem Musica Minore, argentinským tanečníkem Julio Horacio Martínezem atd.

Hudební vydavatelství Spirála a Radioservis vydala kompaktní disky s jeho nahrávkami Astora Piazzolly i s vlastní tvorbou. Petr Zámečník pořídil řadu nahrávek a rozhovorů pro Český rozhlas a české i zahraniční televize.

Pedagogicky působí na ZUŠ Vítězslavy Kaprálové a na Gymnáziu Pavla Křížkovského s uměleckou profilací. Od roku 2020 učí na Konzervatoři Pardubice.

Podpořili:

Obec Bernartice