Tango Quartetto Re Campo

4. 7. 2022 ve 20:00

Tančírna

Račí Údolí

sdílet

HISTORIA DEL TANGO

Hudebně pantomimický večer se odehraje v secesní Tančírně a představí tango v mnoha jeho podobách. Soubor Tango Quartetto Re Campo se spojí se slovenským pantomimem Vlado Kulíškem a v hudebně pohybové performanci provedou diváky od počátků tanga argentina 20. – 30. let minulého století, přes oblíbené tango nuevo Ástora Piazzolly (1921 – 1992), až po osobité kompozice českého skladatele a akordeonisty Petra Zámečníka. Večer plný vášně i melancholie může začít…

Program:

Délka koncertu: 60 minut

Účinkují

Petr Zámečník: akordeon
Pavlína Kavulová: příčná flétna
Štěpán Filípek: violoncello
Lukáš Krejčí: cajón
Vlado Kulíšek: pantomima

Vstupné

250 Kč

Pro držitele karty KPKV sleva 50,- Kč

Prodej vstupenek na místě:


Partner koncertu

Záštitu nad koncertem převzal

Mgr. Aleš Chromík, starosta obce Bernartice

Renomovaný soubor Tango Quartetto Re Campo vystupuje na domácích i mezinárodních festivalech, koncertech, milongách, v klubech. Uměleckým vedoucím souboru je akordeonista, pedagog, aranžér a skladatel Petr Zámečník, který se věnuje výhradně argentinskému tangu od roku 1994 a se svými tango formacemi a symfonickými orchestry koncertoval v mnoha zemích Evropy. Vydal několik CD s nahrávkami Astora Piazzolly, Luise di Mattea či vlastní autorské tvorby.

Petr Zámečník, akordeonista, hudební pedagog, aranžér a skladatel, absolvent konzervatoře v Plzni.

Se svými tango soubory vystupuje doma i v zahraničí (na Slovensku, Rumunsku, Rakousku, Německu, Švédsku, Polsku, Bulharsku, Maďarsku, Belgii, Lucembursku) na koncertech, v klubech, na milongách, domácích i mezinárodních hudebních festivalech a za sebou má i mnoho dalších, velmi rozmanitých projektů např. s brněnskou filharmonií, baletem Národního divadla v Brně, Filharmonií Bohuslava Martinů Zlín, Moravskou filharmonií Olomouc, Komorním smyčcovým souborem Musica Minore, argentinským tanečníkem Julio Horacio Martínezem atd.

Hudební vydavatelství Spirála a Radioservis vydala kompaktní disky s jeho nahrávkami Astora Piazzolly i s vlastní tvorbou. Petr Zámečník pořídil řadu nahrávek a rozhovorů pro Český rozhlas a české i zahraniční televize.

Pedagogicky působí na ZUŠ Vítězslavy Kaprálové a na Gymnáziu Pavla Křížkovského s uměleckou profilací. Od roku 2020 učí na Konzervatoři Pardubice.

Podpořili:

Obec Bernartice

nefunguje

nnnnn

  • Item #1
    $12
    Lorem ipsum dolor sit amet, mea ei viderer probatus consequuntur, sonet vocibus lobortis has ad. Eos erant indoctum an, dictas invidunt est ex, et sea consulatu torquatos. Nostro aperiam petentium eu nam, mel debet urbanitas ad, idque complectitur eu quo. An sea autem dolore dolores.