Zadáno pro housle a violu

3. 7. 2022 v 19:00

Klášter na Hedeči

Králíky

sdílet

Manželský pár Jitka Hosprová a Maurizio Sciarretta bude pro náš festival ukázkou skvělé mezinárodní spolupráce, která byla v 18. století v kapelách evropských královských dvorů naprosto běžná.

Vynikající česká violistka spolu s brilantním italským houslistou předvedou skladby věnované jejich nástrojům z pera Wolfganga Amadea Mozarta, Bohuslava Martinů, Alessandra Rolly, Johanna Halvorsena a českého současného skladatele Jiřího Gemrota.

Program:

Délka koncertu: 60 minut

Vstupné

150 Kč

Pro držitele karty KPKV sleva 50,- Kč

Prodej vstupenek na místě:

Partner koncertu

Záštitu nad koncertem převzal

Ing. Václav Kubín, starosta města Králíky

Účinkující:

Jitka Hosprová ztělesňuje dynamické pojetí klasické hudby současné doby. Její vášnivý vztah k viole dává publiku jasně na vědomí existenci tohoto přehlíženého nástroje, přináší fascinující violovou literaturu a inspiruje skladatele ke komponování nových děl.

Vystudovala Konzervatoř v Plzni a Akademii múzických umění v Praze.  K violovému mistrovsví ji dovedl legendární italský violový virtuóz Luigi Alberto Bianchi. Během studií získala cenné mezinárodní zkušenosti a ocenění. Společně s harfistkou Kateřinou Englichovou a lucemburským flétnistou Carlo Jahnsem založila v roce 2005 Bohemia Luxemburg trio. Komorní spolupráci rozšířila v současnosti o Grand Duo s italským houslovým virtuózem Mauriziem Sciarrettou.

 Jako sólistka se představila na řadě světových hudebních festivalů. Zdobí ji sólová debutová vystoupení ve většině evropských zemích. Jitka Hosprová vystupuje s předními českými a světovými orchestry, na koncertních pódiích spolupracuje s významnými hudebními osobnostmi  a dirigenty. Pro český a francouzský rozhlas uskutečnila desítky nahrávek a live koncertů. Na svém kontě má řadu českých a světových premiér skladeb pro violu.

Maurizio Sciarretta absolvoval hudební konzervatoř v Bologni, dále studoval u maestra Renata Zanettoviche na „Scuola di Musica di Fiesole“ a u Maestra Massima Quarta. Absolvoval řadu mistrovských kurzů u významných italských i zahraničních pedagogů. Koncertoval v mnohých evropských zemích, na hudebních festivalech, a byl označen za „jednoho z nejslibnějších houslistů nové generace“. Za svou bohatou uměleckou kariéru získal Maurizio Sciarretta mnohá národní i mezinárodní ocenění. Na koncertech vystupuje nejen jako sólista, ale také jako komorní hráč. Vyučuje hru na housle na uznávané Mezinárodní akademii „Incontri col Maestro“ v Imole, a je také asistentem maestra Zakhara Brona na jeho mistrovských kurzech.

Podpořili:

Město Králíky

nefunguje

nnnnn

  • Item #1
    $12
    Lorem ipsum dolor sit amet, mea ei viderer probatus consequuntur, sonet vocibus lobortis has ad. Eos erant indoctum an, dictas invidunt est ex, et sea consulatu torquatos. Nostro aperiam petentium eu nam, mel debet urbanitas ad, idque complectitur eu quo. An sea autem dolore dolores.