Dvořák a jeho přátelé

22. 9. 2022 v 19:00

Kostel Nanebevzetí Panny Marie

Bruntál

sdílet

Program představuje hudbu českého skladatele Antonína Dvořáka, kterého můžeme považovat za pokračovatele tradice mimořádných českých osobností dobývajících Evropu, jakými byl např. náš letošní jubilant J. A. Benda v 18. století. Zazní Dvořákovy skladby v úpravě pro harfu sólo a harfu se zpěvem v podání vynikající české harfistky Kateřiny Englichové, zpěvem a četbou z Dvořákovy korespondence pak mnohé skladby doplní moderátorka a koncertní pěvkyně, sopranistka Martina Kociánová. Světově proslulého skladatele tak poznáme z umělecké i osobní roviny.

Program:

Délka koncertu: 60 minut

Vstupné

200 Kč

Pro držitele karty KPKV sleva 50,- Kč

Prodej vstupenek na místě:

Partner koncertu

Záštitu nad koncertem převzal

Ing. Petr Rys MBA, starosta města Bruntál

Účinkující:

Patří k výrazným osobnostem české harfové školy. Spolupracovala s významnými umělci a soubory, ať již u nás – Josef Suk, Pavel Šporcl, Jitka Hosprová, Ivan Ženatý, Martin Kasík, Vilém Veverka, Pražákovo kvarteto, Kvarteto Martinů, Haas Quartet ad., tak v zahraničí – Mstislav Rostropovič, Carol Wincenc, Eugenie Zukerman, Robert Davidovici, Michael Kofler, Robert Stallman, ad.

Jako sólistka spolupracovala s významnými českými i zahraničními dirigenty, několik let hrála s Filadelfským orchestrem. Zúčastnila se hudebních festivalů po celém světě – v USA, Izraeli, v Japonsku, Lucembursku, Rakousku, Bosně a samozřejmě festivalů Pražské jaro, Pražský podzim.

Přestože vystudovala klasický zpěv, do divadla vstoupila prostřednictvím muzikálu. Poté se už ale zaměřila především na klasickou hudbu. A to nejen proto, že má ráda přímý kontakt s publikem a svá vystoupení provází i mluveným slovem, ale také proto, že se ráda setkává na podiu se svými kolegy a mnohdy i přáteli. Mezi nejčetnější patří spolupráce s kytaristou Lubomírem Brabcem, houslistou Jaroslavem Svěceným či Wihanovým kvartetem. Zároveň spolupracuje s řadou hubeních těles, například Severočeskou filharmonií, Královéhradeckou filharmonií, Janáčkovou filharmonií Ostrava.

Podpořili:

nefunguje

nnnnn

  • Item #1
    $12
    Lorem ipsum dolor sit amet, mea ei viderer probatus consequuntur, sonet vocibus lobortis has ad. Eos erant indoctum an, dictas invidunt est ex, et sea consulatu torquatos. Nostro aperiam petentium eu nam, mel debet urbanitas ad, idque complectitur eu quo. An sea autem dolore dolores.