Křížem krážem hudebním světem - Jedlinský & Fischer Duo

1. 7. 2022 v 19:00

Zámecká Sala terenna

Bruntál

sdílet

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Koncert autorské dvojice Jedlinský & Fischer s lehkostí překračuje hranice hudebních žánrů a přináší strhující spojení world music, klasické hudby a jazzu. V jedinečných barvách zvuku houslí a akordeonu zazní vlivy balkánské, židovské, irské, skotské, romské i mnohé další.

Program:

Délka koncertu: 60 minut

Vstupné

150 Kč

Pro držitele karty KPKV sleva 50,- Kč

Prodej vstupenek na místě:

Partner koncertu

Záštitu nad koncertem převzal

Ing. Petr Rys, MBA, starosta města Bruntálu

Účinkující:

Je absolventem Pražské konzervatoře a Hudební akademie múzických umění v Praze. Během své hvězdné kariéry spolupracoval s mnoha významnými umělci, mezi nimiž byli Josef Suk, Jiří Bárta, Dagmar Pecková, Iva Bittová, Ian Anderson, Jethro Tull a další. Vystupoval také na řadě významných koncertních míst jako například v Carnegie Hall v New Yorku, v londýnské Wigmore Hall, Santory Hall v Tokyu či v Sydney Opera Concert Hall. Zkomponoval tři skladby pro smyčcové kvarteto s premiérou v Carnegie Hall v New Yorku a aranžuje skladby pro Bardolino Music.

Akordeonista, bandoneonista a hudební pedagog Jakub Jedlinský absolvoval Konzervatoř v Pardubicích, Západočeskou univerzitu v Plzni a Mistrovskou třídu na Hudební akademii v Dánském Esbjergu. Získal četná ocenění na tuzemských i mezinárodních soutěžích. Zúčastnil se mezinárodních kurzů a seminářů pod vedením předních osobností svého oboru. Pravidelně spolupracuje s Českým rozhlasem a také účinkuje na mezinárodních hudebních festivalech v ČR i v zahraničí.

Podpořili: