Gabriela Vermelho
+ Gadrew Way

5. 7. 2021 ve 20:00

Tančírna

Račí údolí

sdílet

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Gabriela Vermelho je neběžnou osobností české hudební a divadelní scény. Je současně zpěvačkou, houslistkou, violistkou, hráčkou na kvinton, skladatelkou a herečkou, působí v oblasti klasické hudby, muzikálu, jazzu a rockové alternativy. S neobvyklým kvartetem v klasickém posazu a neklasické interpretaci představí program od Ravela k Elvisu Costellovi, od Piazzolly k židovským písním, od Fischera, a Nejtka až k Aleksandře Vrebalov. Zazní také vlastní skladby Gabriely Vermelho – drastický kabaret, rozvážný šanson, jímavé pohrávky, nečekaná spojení, strhující výraz a vždy přesné zasazení.

Program:

Vstupné

250 Kč

Pro držitele karty KPKV sleva 40 Kč

Prodej vstupenek na místě:

Záštitu nad koncertem převzal

Mgr. Aleš Chromík, starosta obce Bernartice

Pro zobrazení BIO klikněte na jméno

Zpěvačka, hráčka na housle a kvinton a herečka Gabriela Vermelho se řadí mezi nejvšestrannější a nejpozoruhodnější osobnosti naší hudební a divadelní scény. Nevšední schopnost zvládnout stylově hudbu klasickou, jazzovou, folklórní a world music instrumentálně i pěvecky se zhodnotily v roce 2005, kdy za roli čarodějky Evy v muzikálu Balada pro banditu brněnského divadla Husa na provázku v režii Vladimíra Morávka obdržela cenu Alfréda Radoka v kategorii Talent roku.

 

Od roku 2009 je členkou Orchestru Státní opery Praha. V roce 2011 sólově vystoupila s Ústřední hudbou Armády ČR ve Dvořákově síni Rudolfina. Již během studií se věnovala folklorní hudbě. Se souborem Špalíček se zúčastila mnoha domácích i zahraničních festivalů a své dovednosti si prohloubila při účasti na mnoha interpretačních kurzech – Ameropa v ČR, Illinois Wesleyan University a Bloomington v USA, Conservatory Penrith v Austrálii.

Spolupracuje s mnoha českými orchestry jako Talichův komorní orchestr, Český národní symfonický orchestr, Orchestr hl.města Prahy FOK, Pražská komorní filharmonie PKF a Pražský komorní orchestr, s kterými procestovala Evropu, Japonsko či Jordánsko, kde doprovázela slavné osobnosti, jakými jsou např. Andrea Bocelli, Plácido Domingo či José Carreras. Z osobností české a světové hudební scény stojí též za zmínku Sting, Schlomo Mintz, Lalo Schifrin, Karel Gott, Dara Rolins nebo Support Lesbiens. Od roku 2008 je členkou Orchestru Národního divadla v Praze.

V současné době je členkou Českého národního symfonického orchestru a převážně se věnuje komorní a orchestrální hře, díky čemuž také měla možnost spolupracovat s osobnostmi jako je například Andrea Bocelli, Itzhak Perlman, Shlomo Mintz, Libor Pešek, James Morrison, z populární hudby to jsou Sting, George Michael, Hana Hegerová, Blue effect, Serj Tankian (System of a down). Při koncertních turné si zahrála na pódiích po celé Evropě, Japonsku, Jižní Americe a Austrálii.

GABRIELA VERMELHO

Zpěvačka, hráčka na housle a kvinton a herečka Gabriela Vermelho se řadí mezi nejvšestrannější a nejpozoruhodnější osobnosti naší hudební a divadelní scény. Nevšední schopnost zvládnout stylově hudbu klasickou, jazzovou, folklórní a world music instrumentálně i pěvecky se zhodnotily v roce 2005, kdy za roli čarodějky Evy v muzikálu Balada pro banditu brněnského divadla Husa na provázku v režii Vladimíra Morávka obdržela cenu Alfréda Radoka v kategorii Talent roku.

Hornista a dirigent Radek Baborák patří mezi nejvýraznější osobnosti klasické hudební scény. Za více než 25 let sólové kariéry oslovil svým mimořádným muzikantským projevem posluchače v nejvýznamnějších kulturních centrech po celém světě. Mezi jeho dirigentské partnery patří osobnosti jako Daniel Barenboim, Seiji Ozawa, Simon Rattle, Naame Jarvi, James Lewin, Vladimír Askhenazy, James de Priest, Marek Janowski. V sezónách 2003 – 2010 byl sólohornistou Berlínské filharmonie, zcela ojedinělá je také Baborákova popularita v Japonsku, kam od roku 1994 pravidelně jezdí na turné, kde vystoupil například s orchestry NHK Symphony Orchestra, Tokyo metropolitan Orchestra, Yomiury Symphony Orchestra a mnoha dalšími. Pro japonskou nahrávací společnost Octavia records (Exton,Cryston) zrealizoval v průběhu deseti let více než 20 cd titulů, mezi nimi nahrávky J. S. Bacha, které si našli desetisíce posluchačů. CD Baborak Ensemble bylo vyznamenáno cenou japonských kritiků. Významnou a důležitou součástí hudebního života Radka Baboráka je komorní hudba. Založil a umělecky vede soubory Baborak Ensemble v základním obsazení lesní roh a smyčcové kvarteto, Český hornový sbor pokračující v 300 – leté tradici hornové hry v Čechách, smyčcový soubor Pražští komorní sólisté, u jehož zrodu stál v roce v roce 1960 Václav Neumann. Je členem Afflatus Quintet, se kterým získal první cenu na soutěži ARD v Mnichově. Na recitálech vystupuje v duu s klavíristkou Yoko Kukuchi, vítězkou Mozartovi soutěže v Salcburku, s varhaníkem Alešem Bártou a harfenistkou Janou Bouškovou. Je členem souboru Berlín – Mnichov – Vídeň Oktett, spolupracuje s Berlínskými barokními sólisty.

Podpořili:

Obec Bernartice