George Gershwin:
Muž, který neodešel

28. 6. 2022 ve 20:00

Nádvoří augustiniánského kláštera

Šternberk

sdílet

Večerem pod hvězdami na nádvoří augustiniánského kláštera zazní slavné evergreeny amerického skladatele George Gershwina (1898 – 1937). Muzikálové hity, které skládal pro Brodway, jako The Man I Love, Embraceable You či Clap Yo’ Hands, zazpívá vynikající mezzosopranistka Edita Adlerová v doprovodu talentovaného akordeonisty Petra Vacka.

V programu o životě a díle skladatele, který posunul hranice mezi vážnou a populární hudbou, nebude chybět legendární Rhapsody in Blue a další sólové skladby pro tak mnohovrstevnatý nástroj, jakým je akordeon.

Program:

Délka koncertu: 60 minut

Vstupné

200 Kč

Pro držitele karty KPKV sleva 50,- Kč

Prodej vstupenek na místě:

Partner koncertu

Záštitu nad koncertem převzal

Ing. Stanislav Orság, starosta města Šternberk

Účinkují

Mezzosopranistka Edita Adlerová vystudovala konzervatoř v Pardubicích u prof. Svatavy Šubrtové. V roce 1991 absolvovala s rolí Carmen G. Bizeta v divadle J. K. Tyla v Plzni a stala se tak nejmladší Carmen v historii české opery. Je držitelkou ceny Českého hudebního fondu. Věnuje se převážně koncertní činnosti – zpívá sólové party oratorií s orchestry, účinkuje v programech s komorním obsazením, vytváří autorské moderované hudební projekty. Vystupuje na významných mezinárodních festivalech, s českými i zahraničními orchestry a předními dirigenty. Své schopnosti předává studentům Konzervatoře Teplice a ve vlastním hudebním studiu VOICE & MUSIC v Praze.

Po absolvování základní umělecké školy a konzervatoře studoval ve Francii u vynikajícího akordeonisty a pedagoga Frédérica Deschampse. V průběhu studia se zúčastnil řady soutěží a získal mnohá ocenění. Stal se čtyřnásobným vítězem mezinárodní akordeonové soutěže v německém Klingenthalu, získal 1. místo v Mezinárodní akordeonové soutěži v Drážďanech, byl absolutní vítěz celostátního kola soutěže konzervatoří v roce 2007 či obsadil 7. místo na celosvětové akordeonové soutěži v Castelfidardu. Koncertuje u nás i v Evropě, podnikl koncertní cestu po Japonsku. Od roku 2017 organizuje akordeonové mistrovské kurzy v ČR. Je oficiálním delegátem a porotcem celosvětové akordeonové soutěže Trophée Mondiale za Českou republiku.

Podpořili:

Město Šternberk

nefunguje

nnnnn

  • Item #1
    $12
    Lorem ipsum dolor sit amet, mea ei viderer probatus consequuntur, sonet vocibus lobortis has ad. Eos erant indoctum an, dictas invidunt est ex, et sea consulatu torquatos. Nostro aperiam petentium eu nam, mel debet urbanitas ad, idque complectitur eu quo. An sea autem dolore dolores.