Štěpán Rak: Recitál

19. 6. 2022 v 16:00

Klášter piaristů Bílá Voda

Městys Bílá Voda

sdílet

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Recitál jednoho z nejrenomovanějších evropských kytaristů, který přiveze na festival především ukázky z vlastní tvorby. Štěpán Rak je světový kytarový virtuos, skladatel a profesor pražské Akademie múzických umění. Je osobností, která si své posluchače podmaní intenzitou prožitku, interpretačním mistrovstvím a absolutním splynutím interpreta a skladatele v jedné osobě, s duší hudby.

Program:

Délka koncertu: 60 minut

Koncert se koná ve spolupráci s Brosmannovým festivalem duchovní hudby

Vstupné

300 Kč

Pro držitele karty KPKV sleva 50,- Kč

Prodej vstupenek na místě:

Partner koncertu

Záštitu nad koncertem převzal

Ing. Miroslav Kocián, starosta obce Bílá Voda

Účinkuje

Životní a umělecká dráha Štěpána Raka je podrobně zmapována v řadě encyklopedií, v rozhovorech pro naše i zahraniční televize, pro rozhlas i pro řadu novin. Připomeňme alespoň to nejpodstatnější z posledních let.

V roce 2000 mu prezident Václav Havel udělil historicky první titul vysokoškolského profesora kytary České republiky.

V roce 2001 byl jako první kytarista na světě pozván k sólovému vystoupení na slavné moskevské konzervatoři P. I. Čajkovského. Ohlas koncertu, kterého se zúčastnily špičky ruského hudebního života, byl zcela mimořádný a vyústil v další pozvání. V témže roce vystoupil společně s Alfredem Strejčkem v Mexiku s koncertním projektem k poctě J.A. Komenského VIVAT COMENIUS. Bylo to již čtvrté společné turné těchto umělců po americkém kontinentu.

V roce 2004 byl Štěpán Rak pozván na koncertní vystoupení jako první český kytarista do Číny. V březnu 2004 byl hostem mezinárodního kytarového festivalu Světoví mistři kytary, který se konal v Kalifornii v USA.

Během roku 2005 navštívil se svou kytarou řadu zemí i mnoho míst naší republiky v rámci oslav svého jubilea.

Jeho koncerty na Klášterních hudebních slavnostech se v minulých letech těšily nebývalému zájmu posluchačů.

Podpořili: