Štěpán Rak: Recitál

19. 6. 2022 v 16:00

Klášter piaristů Bílá Voda

Městys Bílá Voda

sdílet

Recitál jednoho z nejrenomovanějších evropských kytaristů, který přiveze na festival především ukázky z vlastní tvorby. Štěpán Rak je světový kytarový virtuos, skladatel a profesor pražské Akademie múzických umění. Je osobností, která si své posluchače podmaní intenzitou prožitku, interpretačním mistrovstvím a absolutním splynutím interpreta a skladatele v jedné osobě, s duší hudby.

Program:

Délka koncertu: 60 minut

Koncert se koná ve spolupráci s Brosmannovým festivalem duchovní hudby

Vstupné

300 Kč

Pro držitele karty KPKV sleva 50,- Kč

Prodej vstupenek na místě:

Partner koncertu

Záštitu nad koncertem převzal

Ing. Miroslav Kocián, starosta obce Bílá Voda

Účinkuje

Životní a umělecká dráha Štěpána Raka je podrobně zmapována v řadě encyklopedií, v rozhovorech pro naše i zahraniční televize, pro rozhlas i pro řadu novin. Připomeňme alespoň to nejpodstatnější z posledních let.

V roce 2000 mu prezident Václav Havel udělil historicky první titul vysokoškolského profesora kytary České republiky.

V roce 2001 byl jako první kytarista na světě pozván k sólovému vystoupení na slavné moskevské konzervatoři P. I. Čajkovského. Ohlas koncertu, kterého se zúčastnily špičky ruského hudebního života, byl zcela mimořádný a vyústil v další pozvání. V témže roce vystoupil společně s Alfredem Strejčkem v Mexiku s koncertním projektem k poctě J.A. Komenského VIVAT COMENIUS. Bylo to již čtvrté společné turné těchto umělců po americkém kontinentu.

V roce 2004 byl Štěpán Rak pozván na koncertní vystoupení jako první český kytarista do Číny. V březnu 2004 byl hostem mezinárodního kytarového festivalu Světoví mistři kytary, který se konal v Kalifornii v USA.

Během roku 2005 navštívil se svou kytarou řadu zemí i mnoho míst naší republiky v rámci oslav svého jubilea.

Jeho koncerty na Klášterních hudebních slavnostech se v minulých letech těšily nebývalému zájmu posluchačů.

Podpořili:

nefunguje

nnnnn

  • Item #1
    $12
    Lorem ipsum dolor sit amet, mea ei viderer probatus consequuntur, sonet vocibus lobortis has ad. Eos erant indoctum an, dictas invidunt est ex, et sea consulatu torquatos. Nostro aperiam petentium eu nam, mel debet urbanitas ad, idque complectitur eu quo. An sea autem dolore dolores.