Patronka festivalu, harfistka Jana Boušková, z důvodu náhlé zdravotní indispozice nevystoupí
Koncert patronky festivalu KLÁŠTERNÍ HUDEBNÍ SLAVNOSTI a světoznámé harfistky JANY BOUŠKOVÉ se bohužel z důvodů náhlé zdravotní indispozice umělkyně neuskuteční.
JANA BOUŠKOVÁ měla vystoupit v úterý 14. července od 20.00 v klášterním kostele v Šumperku s programem složeným z děl J. S. Bacha, J. Suka, A. Dvořáka a B. Smetany. Její koncerty bývají vrcholným uměleckým zážitkem.
„O náhradním termínu jednáme a věříme, že fanoušci o vystoupení naší patronky nebudou ochuzeni,“ říká k situaci ředitel festivalu Roman Janků. Zakoupené vstupenky je možné v případě potřeby vracet v místech prodejů.
Jana Boušková je považována za přední světovou harfenistku, která Českou republiku výjimečným způsobem reprezentuje v zahraničí. Je zatím jedinou českou harfistkou, která vyhrála světově nejvýznamnější a nejuznávanější harfovou soutěž v USA. Vystupuje pravidelně sólově i v komorních sestavách na významných domácích i světových koncertních pódiích a festivalech. Je profesorkou na prestižní hudební univerzitě Royal College of Music v Londýně, vyučuje také na Královské konzervatoři v Bruselu a je docentkou na Hudební fakultě Akademie múzických umění v Praze.
Festival KLÁŠTERNÍ HUDEBNÍ SLAVNOSTI nachází cestu ke stále početnějšímu publiku a je nedílnou součástí kulturního léta v Jeseníkách. Letos potrvá od 1. července až do 25. září. Z původního počtu 15 koncertů museli organizátoři kvůli korona omezením slevit na devět. Nic to ale neubralo na jejich atraktivitě. Podařilo se zachovat vystoupení hvězd jako je kytarista Štěpán Rak, houslisté Pavel Šporcl či Jaroslav Svěcený s kapelou Cigánski Diabli, Epoque Quartet, Siempre Nuevo a další.

nefunguje

nnnnn

  • Item #1
    $12
    Lorem ipsum dolor sit amet, mea ei viderer probatus consequuntur, sonet vocibus lobortis has ad. Eos erant indoctum an, dictas invidunt est ex, et sea consulatu torquatos. Nostro aperiam petentium eu nam, mel debet urbanitas ad, idque complectitur eu quo. An sea autem dolore dolores.