26. 7. 2021

KONCERT JANY BOUŠKOVÉ A JOSEFA ŠPAČKA 31. 7. V MARŠÍKOVĚ JE ZRUŠEN

Před několika dny jsme se znepokojením dostali informaci od harfistky Jany Bouškové, že ji již delší dobu trápí s problémy s rukama a nemůže hrát. Tento týden byla vyřčena prognóza, že minimálně 4 – 5 týdnů musí být ruce ještě v klidu. Z tohoto důvodů jsme se rozhodli koncert ZRUŠIT. Původně jsme chtěli koncert jen přeložit, ale v dané situaci by přeložení nemělo smysl. 

To rozhodnutí je pro nás velice těžké, ale směrem k posluchačům nejvíce korektní. Vstupenky Vám budou vráceny v místech, kde jste je zakoupili.

Děkujeme za pochopení a paní Bouškové přejeme brzké uzdravení.

12. 7. 2021

26. června sice došlo k několika ústupkům při pořádání kulturních akcí (například možnost občerstvení formou bufetu s konzumací mimo hlediště), avšak stále můžeme naplnit pouze 75% celkové kapacity sálu, vstupenky si proto raději rezervujte včas!

Návštěvníci koncertů by od 12. 7. měli být připraveni prokázat, že

– jsou 14 dní po druhé dávce očkování nebo

– před méně než 180 dny prodělali onemocnění Covid 19 nebo

– mají negativní antigenní (ne starší 3 dny) či PCR test (ne starší 7 dnů) – obojí lze doložit potvrzením od zaměstnavatele nebo čestným prohlášením (u dětí do 6 let není testování požadováno)

– a zároveň použijí pro ochranu dýchacích cest respirátor.

S nadějí vyhlížíme další vývoj situace, neboť valná část našich koncertů se uskuteční od 1. července dále, kdy je naděje na další uvolnění opatření! 

Podrobné informace uvádí tato tabulka ministerstva kultury:

20.5.2021

Jsme velice rádi a také poctěni, že záštitu nad festivalem Klášterní hudební slavnosti 2021 převzal ministr kultury České republiky Lubomír Zaorálek PhDr.

Je to ocenění práce celého festivalového týmu.