ŠPANĚLSKÝ VEČER S CARMEN

Koncert se koná pod záštitou starostky města Jeseník Mgr. Bc. Zdeňky Blišťanové

16. 7. 2019 ve 20:00

kongresový sál PPL Jeseník

Program:

Španělský večer s Carmen

1.   Aranjuez

2.   Seguidilla

3.   Pelegrinitos

4.   Guajiras

5.   Tres Morillas

6.   Piazolla – Verano

7.   Piazolla – Otoňo

8.   La Tatara

9.    sólo cajón

10.Verde

11.Bizet – Habanera

 

PŘESTÁVKA

 

1.    Sevilla

2.    Bizet – Gipsy song

3.    Oblivion

4.    cante a capela

5.    Bizet – Card aria

6.    Martinete

7.    Aranjuez cante

8.    Asturias Aragonaise

9.    Entr`acte

10.Alegrías

11.Anda jaleo

Účinkující:

Edita Adlerová / mezzosoprán

Mezzosopranistka Edita Adlerová vystudovala Konzervatoř v Pardubicích u prof. Svatavy Šubrtové. V roce 1991 absolvovala s rolí Carmen v divadle J. K. Tyla v Plzni a stala se tak nejmladší Carmen v historii české opery. Vzdělání si doplnila studijními pobyty na mistrovských kurzech u prof. Andreje Kucharského z Mnichova a prof. Iriny Kondratěnko z Lotyšska. Je držitelkou ceny Českého hudebního fondu. Spolupracuje s Českým rozhlasem a Českou televizí. Je členkou Originálního hudebního divadla Praha, kde se již přes dvacet let věnuje interpretaci díla Antonína Dvořáka. Byla sólistkou divadla „Le Grand Théâtre du Puy du Fou“ ve Francii.

Věnuje se převážně koncertní činnosti – zpívá sólové party oratorií s orchestry, účinkuje i v programech s komorním obsazením. Vytváří autorské moderované hudební projekty, jako například „Ave Maria“, „Španělský večer s Carmen“ nebo „George Gershwin – Muž, který neodešel“. Společně se sopranistou Annou Hlavenkovou založila soubor Canto Dolce, který se zaměřuje na barokní hudbu. Vystupuje na významných mezinárodních festivalech – Pražské jaro, Classique au large (Francie), Music Festival Gorizia (Itálie), Smetanova Litomyšl, Struny podzimu, Třeboňská nokturna, Hudební festival L. van Beethovena, aj. Jako sólistka vystupuje s českými i zahraničními orchestry a předními dirigenty – Serge Baudo, Petr Altrichter, Leonardo Martinez, Benjamin Ashkenazy, Charles Olivieri-Munroe aj. v nejlepších koncertních sálech – Palau de la Música Catalana Barcelona nebo KKL Luzern aj. V komorních projektech permanentně spolupracuje s vynikajícími umělci – klavírista Emmanuel Quiquemelle, sopranistka Gabriela Beňačková, varhaník Václav Roubal, kytarista Miroslav Žára, nebo violista Vladimír Bukač. Spolupodílela se na několika CD, natočila dvě profilová. Koncertuje s vynikajícím Orchestre Philharmonique de Prague, Geneva Production. Její interpretaci mnohých hudebních děl mohli slyšet posluchači v Německu, Rakousku, Francii, Itálii, Polsku, Slovensku, Rumunsku, Švýcarsku, Lotyšsku, Gruzii, Moldávii, Španělsku, Maroku, Egyptě a Spojených Arabských Emirátech.

číst více

LA MAGIA DEL FLAMENCO

Flamencová formace La Magia del Flamenco vznikla v květnu 2010 a zahájila svou koncertní dráhu vystoupením na festivalu v Káhiře. Skupina obsahuje všechny tři nezbytné složky, které flamenco využívá k vyjádření lidských emocí: tanec, zpěv a hudbu (kytara, housle, cajón). Repertoár skupiny tvoří všechny flamencové styly (Sevillanas, Tangos, Alegrías, Bulerías, Rumba, Guajira, Soleá, Tientos, Serranas, Granaínas atd.) ve vlastních hudebních aranžích, modernější styly i vlastní skladby. Při tanci používají tradiční flamencové doplňky: bata de cola (vlečka), vějíř, kastaněty a mantón (šátek). Členové této skupiny mají předchozí bohaté zkušenosti s uměním flamenca, které mohli prezentovat nejen na podiích České republiky, ale i v zahraničí (Itálie, Řecko, Rakousko, Francie, Německo, Polsko, Slovensko). Jsou také aktivní v pedagogické činnosti – vedou taneční a kytarové flamencové kurzy a semináře.

 

Účinkují:

Edita Adlerová: zpěv

Lucie Bevelaqua – tanec flamenco

Miroslav Žára – kytara, aranže

Soňa Vimrová – kytara

Anna Štěpánová – housle

Juraj Papi Garaj – cajon, perkuse, zpěv

 

Vstupenky:

200,-

Pro držitele karty KPKV sleva 80 Kč

Prodej vstupenek:

V prodeji od 15. 5. 2019

MKZ Jeseník, www.mkzjes.cz, telefon 773 588 001

45 minut před začátkem koncertu
 
 
 

Online prodej byl již zahájen!

Prodejní portály: