PETR POMKLA flétna
& DOLEŽALOVO KVARTETO

11. 7. 2020 v 19:00

zámek Bludov

Program:

HOMMAGE à BEETHOVEN, à REJCHA

J.Ch.Bach – Flétnový kvintet D dur op. 11/6:

Allegro – Andantino – Allegro assai                      

 

Ludwig van Beethoven – Smyčcový kvartet c moll op. 18/4:

Allegro ma non tanto – Andante scherzoso quasi Allegretto – Menuetto. Allegro – Allegretto

 

– – – pauza – – –

 

J. Mysliveček – Smyčcový kvartet č. 1, F-dur:

Allegro – Andante – Presto assai

 

A. Rejcha – Kvintet A dur s koncertantní flétnou:

Allegro – Andante con moto – Menuetto/Allegro poco vivo – Finale/Lento

Účinkující:

PETR POMKLA flétna

Absolvoval konzervatoř a Janáčkovu akademii múzických umění v Brně, dále pak studoval na l’Ecole Normale de musique de Paris (koncertní licence v roce 1989), v Nice a Zürichu u pedagogů Alaina Mariona, Christiana Lardeho a Alexandra Magnina.

Jako sólista Petr Pomkla vystupoval za doprovodu českých symfonických orchestrů v Brně, Hradci Králové, Olomouci, Zlíně a Teplicích, Sukova komorního orchestru, orchestru Musici de Praga, Jihočeské komorní filharmonie, Moravského komorního orchestru, orchestru Czech Virtuosi a orchestru Nadace Yehudi Menuhina – Paris.

Byl členem Orchestre de Jeunes de toute l’Europe (Paříž) a Gustav Mahler Jugendorchester (Vídeň).

Od roku 1992 je prvním flétnistou Brněnské filharmonie a orchestru Czech Virtuosi. Hraje na recitálech s kytarou, harfou, klavírem a smyčcovým kvartetem.

Vyučoval hru na flétnu na JAMU v Brně, nyní je pedagogicky činný na Konzervatoři Evangelické akademie v Olomouci. Vystupoval na koncertech a hudebních festivalech v mnoha zemích Evropy, Jihovýchodní Asie a Japonsku, jako sólista, či komorní hráč na festivalech v Bayreuthu, Kuhmu, Malaze, Vitorii, Luçonu, Saumuru, ale také v Praze, Brně, na Hukvaldech a v Ostravě.

číst více

DOLEŽALOVO KVARTETO

Tato mladá generace hudebníků přímo navazuje na původní soubor, který byl založen roku 1972 violistou Karlem Doležalem a po celou dobu existence reprezentoval tradiční českou kvartetní školu. V roce 2003 vyzval profesor Doležal mladé, přesto již zkušené hráče k převzetí jména kvarteta. Inaugurační koncert byl součástí komorního cyklu Symfonického orchestru hlavního města Prahy FOK.

Doležalovo kvarteto konzultovalo s prof. Milanem Škampou, prof. Václavem Bernáškem, prof. Jiřím Panochou a jezdilo za prof. Eberhartem Feltzem do Berlína. Zvlášť úzký vztah kvarteto udržuje s Natalií Prishepenko (Artemis Quartet), která je jejich mentorkou.

Doležalovo kvarteto reprezentovalo Českou republiku na Mezinárodní kvartetní soutěži v Osace, kde postoupilo do semifinále. V říjnu 2009 získal soubor třetí cenu na soutěži Maxe Regera v Německu, jejíž součástí bylo vystoupení na festivalu v Itálii. O rok později obdrželi druhou cenu na Mezinárodní Janáčkově soutěži v Brně a tento úspěch zopakovali v roce 2015.

Kvarteto natáčí pro Českou televizi a Český rozhlas a připravilo mimo jiné světovou premiéru nahrávky Kvartetu B-dur Heinricha Wilhelma Ernsta, či premiérovou nahrávku tomuto souboru věnovanému 4. kvartetu Ivana Kurze. Jejich nahrávka Janáčkova 1. kvartetu byla vysílána v Radiu France. V roce 2014 natočili v Německu CD komorních skladeb s mladým talentovaným klarinetistou Blažem Šparovcem.

Doležalovo kvarteto vystupuje mimo ČR pravidelně také v Evropě (v Belgii, Francii, Itálii, Německu, Maďarsku či v Polsku) a spolupracuje s mnoha význačnými interprety. Jeden z jejich společných koncertů s Maximilianem Hornungem, jenž byl bonusovým koncertem České filharmonie v Dvořákově síni v roce 2013, byl vyprodán již půl roku předem.

Od roku 2013 jsou Doležalovci zváni francouzskou organizací ProQuartet na prestižní kvartetní kurzy ve francouzské Provence, kde se potkali mimo jiné s Günterem Pichlerem, a na základě úspěšného koncertu také následně k účinkování na několika festivalech komorní hudby v Maďarsku, Belgii a Francii, kde vystoupili se světovými špičkami oboru. V roce 2014 byli podpořeni francouzkým sdružením ”Les Amis de ProQuartet“.

číst více

Vstupenky:

170,-

Pro držitele karty KPKV sleva 40 Kč

Prodej vstupenek:

Online prodej byl již zahájen!

Online prodej: