Koncert pro 51 strun

Jana Boušková & Josef Špaček

31. 7. 2021 v 19:00 Z DŮVODU ZDRAVOTNÍ INDISPOZICE KONCERT ZRUŠEN!

Kostel sv. Michaela Archanděla

Maršíkov

sdílet

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Je nám velice líto, ale z důvodů vážné zdravotní indispozice paní Jany Bouškové jsme nuceni koncert zrušit. Vstupenky bude možné vrátit v místech jejich zakoupení. Omlouváme se za komplikace a děkujeme za pochopení. Paní Bouškové přejeme brzké zotavení.

 

Patronka festivalu a jedna z nejlepších harfistek světa Jana Boušková vystoupí ve společném projektu s houslistou Josefem Špačkem, koncertním mistrem České filharmonie. V programu zazní díla A. Dvořáka, M. Ravela, E. Ysaÿe a dalších.

Program:

Vstupné

300 Kč

Pro držitele karty KPKV sleva 40 Kč

Prodej vstupenek na místě:

Hlavní partneři:

Záštitu nad koncertem převzal

Mgr. Tomáš Spurný, starosta města Šumperk

Jana Boušková

Jana Boušková je jediná česká laureátka nejprestižnějších harfových soutěží světa, žádaná sólistka světových pódií, tvář předního světového výrobce harf Lyon & Healy, sóloharfistka České filharmonie, od září 2019 profesorka prestižní university Royal College of Music v Londýně a zároveň od roku 2005 Královské akademie v Bruselu a AMU v Praze a v neposlední řadě také porotkyně prestižních harfových soutěží. Není mnoho českých umělců, kteří by ve svém oboru dosáhli na světové úrovni natolik výsadního postavení a tak výjimečným způsobem reprezentovali Českou republiku v zahraničí, jako tato výjimečná harfistka.

Od roku 2005 je Jana sóloharfistkou České filharmonie. Pravidelně vystupuje sólově i v komorních sestavách na významných domácích i světových koncertních pódiích a festivalech.

Vedle koncertování se Jana Boušková věnuje pedagogické činnosti. Současně je od roku 2019 profesorkou  na prestižní Royal College of Music v Londýně a od roku 2007 docentkou na Hudební fakultě Akademie múzických umění v Praze.  Byla také pozvána k několika měsíčnímu vyučování na Indiana Univerzity v USA a na Haute Ecole de Musique v Ženevě.

Josef Špaček

Josef Špaček je houslista, který si svou hrou podmaňuje publikum celého světa a řadí se mezi nejvýraznější talenty své generace. Jeho hra vyniká technickou jistotou, virtuozitou, osobitým výrazem a širokým rozsahem barevnosti zvuku. Uznáván je i pro své sebevědomé a soustředěné vystupování. Profiluje se jako virtuos se širokým záběrem napříč styly a repertoárem, na kterém prokazuje svou “udivující artikulaci a atletičnost” (The Scotsman), nebo “bujnost a pikantnost tónu” (The Telegraph). 

Josef vystupuje s významnými orchestry po celém světě.

Stejnou pozornost jako sólovým recitálům věnuje Josef i komorní hudbě a je pravidelným hostem festivalů i koncertních sálů v Evropě, nebo Asii a v USA. Na pódiích se v rámci komorních souborů objevuje po boku předních světových instrumentalistů, jakými jsou např. Gil Shaham, Kian Soltani, James Ehnes, Clemens Hagen, Gerhard Oppitz, Noah Bendix-Balgley, Máté Szücs, Miroslav Sekera, Tomáš Jamník, Jana Boušková, Sharon Kam, Kristóf Baráti, Zoltan Fejervari a Suzana Bartal.

Podpořili:

Obec Velké Losiny
Svazek obcÍ údolí Desné