Gabriela Vermelho
+ Gadrew Way

5. 7. 2021 ve 20:00

Tančírna

Račí údolí

sdílet

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Soubor Gadrew Way se tváří jako klasické smyčcové kvarteto, ale využívá expresivní vokální projev 1. houslistky Gabriely Vermelho, která též střídá housle s pětistrunným kvintonem. Netradiční a žánrově různorodý je zejména repertoár souboru, který se skládá z autorské hudby, české lidové písně, hudby židovské, balkánské, jazzu a mnoho dalšího neotřelého, co tyto muzikantky zaujme.

Program:

Vstupné

250 Kč

Pro držitele karty KPKV sleva 40 Kč

Prodej vstupenek na místě:

Záštitu nad koncertem převzal

Mgr. Aleš Chromík, starosta obce Bernartice

Pro zobrazení BIO klikněte na jméno

Zpěvačka, hráčka na housle a kvinton a herečka Gabriela Vermelho se řadí mezi nejvšestrannější a nejpozoruhodnější osobnosti naší hudební a divadelní scény. Nevšední schopnost zvládnout stylově hudbu klasickou, jazzovou, folklórní a world music instrumentálně i pěvecky se zhodnotily v roce 2005, kdy za roli čarodějky Evy v muzikálu Balada pro banditu brněnského divadla Husa na provázku v režii Vladimíra Morávka obdržela cenu Alfréda Radoka v kategorii Talent roku.

 

Od roku 2009 je členkou Orchestru Státní opery Praha. V roce 2011 sólově vystoupila s Ústřední hudbou Armády ČR ve Dvořákově síni Rudolfina. Již během studií se věnovala folklorní hudbě. Se souborem Špalíček se zúčastila mnoha domácích i zahraničních festivalů a své dovednosti si prohloubila při účasti na mnoha interpretačních kurzech – Ameropa v ČR, Illinois Wesleyan University a Bloomington v USA, Conservatory Penrith v Austrálii.

Spolupracuje s mnoha českými orchestry jako Talichův komorní orchestr, Český národní symfonický orchestr, Orchestr hl.města Prahy FOK, Pražská komorní filharmonie PKF a Pražský komorní orchestr, s kterými procestovala Evropu, Japonsko či Jordánsko, kde doprovázela slavné osobnosti, jakými jsou např. Andrea Bocelli, Plácido Domingo či José Carreras. Z osobností české a světové hudební scény stojí též za zmínku Sting, Schlomo Mintz, Lalo Schifrin, Karel Gott, Dara Rolins nebo Support Lesbiens. Od roku 2008 je členkou Orchestru Národního divadla v Praze.

V současné době je členkou Českého národního symfonického orchestru a převážně se věnuje komorní a orchestrální hře, díky čemuž také měla možnost spolupracovat s osobnostmi jako je například Andrea Bocelli, Itzhak Perlman, Shlomo Mintz, Libor Pešek, James Morrison, z populární hudby to jsou Sting, George Michael, Hana Hegerová, Blue effect, Serj Tankian (System of a down). Při koncertních turné si zahrála na pódiích po celé Evropě, Japonsku, Jižní Americe a Austrálii.

GABRIELA VERMELHO

Zpěvačka, hráčka na housle a kvinton a herečka Gabriela Vermelho se řadí mezi nejvšestrannější a nejpozoruhodnější osobnosti naší hudební a divadelní scény. Nevšední schopnost zvládnout stylově hudbu klasickou, jazzovou, folklórní a world music instrumentálně i pěvecky se zhodnotily v roce 2005, kdy za roli čarodějky Evy v muzikálu Balada pro banditu brněnského divadla Husa na provázku v režii Vladimíra Morávka obdržela cenu Alfréda Radoka v kategorii Talent roku.

Hornista a dirigent Radek Baborák patří mezi nejvýraznější osobnosti klasické hudební scény. Za více než 25 let sólové kariéry oslovil svým mimořádným muzikantským projevem posluchače v nejvýznamnějších kulturních centrech po celém světě. Mezi jeho dirigentské partnery patří osobnosti jako Daniel Barenboim, Seiji Ozawa, Simon Rattle, Naame Jarvi, James Lewin, Vladimír Askhenazy, James de Priest, Marek Janowski. V sezónách 2003 – 2010 byl sólohornistou Berlínské filharmonie, zcela ojedinělá je také Baborákova popularita v Japonsku, kam od roku 1994 pravidelně jezdí na turné, kde vystoupil například s orchestry NHK Symphony Orchestra, Tokyo metropolitan Orchestra, Yomiury Symphony Orchestra a mnoha dalšími. Pro japonskou nahrávací společnost Octavia records (Exton,Cryston) zrealizoval v průběhu deseti let více než 20 cd titulů, mezi nimi nahrávky J. S. Bacha, které si našli desetisíce posluchačů. CD Baborak Ensemble bylo vyznamenáno cenou japonských kritiků. Významnou a důležitou součástí hudebního života Radka Baboráka je komorní hudba. Založil a umělecky vede soubory Baborak Ensemble v základním obsazení lesní roh a smyčcové kvarteto, Český hornový sbor pokračující v 300 – leté tradici hornové hry v Čechách, smyčcový soubor Pražští komorní sólisté, u jehož zrodu stál v roce v roce 1960 Václav Neumann. Je členem Afflatus Quintet, se kterým získal první cenu na soutěži ARD v Mnichově. Na recitálech vystupuje v duu s klavíristkou Yoko Kukuchi, vítězkou Mozartovi soutěže v Salcburku, s varhaníkem Alešem Bártou a harfenistkou Janou Bouškovou. Je členem souboru Berlín – Mnichov – Vídeň Oktett, spolupracuje s Berlínskými barokními sólisty.

Podpořili:

Obec Bernartice