EPOQUE QUARTET (20 let)

10. 7. 2019 v 20:00

Tančírna v Račím údolí

Program:

M. Smoczynski: Manhattan Island
CH. Corea: Senor Mouse
J. Kučera: Zrození
P. Metheny: Minuano
P. Metheny: Jaco
A. Aslamas: EQ 172
D. Reinhardt: Minor Swing
D. Balakrishnan: Skylife
V. Kosma: La Grande Blonde Avec Une Chaussure noire
A. Piazzolla: Adios Nonino, Libertango

Účinkující:

Epoque Quartet

Multižánrový Epoque Quartet  letos slaví 20 let od svého založení. Během této doby si našel pevné místo na české a evropské hudební scéně, výrazně posunul hranice kvartetního repertoáru a vyprofiloval se ve špičkový soubor, který je zván ke spolupráci celou řadou skvělých hudebníků z různých odvětví muzikantské branže. Čtyři vynikající sólisty a komorní hráče s bohatými pódiovými zkušenostmi přivedla v roce 1999 ke společné práci nejen názorová shoda a příbuznost uměleckého naturelu, ale především mimořádné nadšení pro žánry obvykle nezařazované pod hlavičku „vážné hudby“ – jazz, rock a funk.

Ačkoliv skladby klasické kvartetní literatury zůstávají nedílnou součástí programů tohoto tělesa, citlivý přístup k netradičním aranžmá mu přináší nové možnosti využití smyčcových nástrojů a zároveň umožňuje nebývalou šíři repertoárového záběru, na našich i zahraničních pódiích ojedinělou 

Z výčtu nejzajímavějších projektů jmenujme turné s Danem Bártou a Ilustratosphere, spolupráci s kapelami Monkey Business, Tatabojs,  Clarinet Factory, nebo koncerty a nahrávky s Michalem Pavlíčkem, Gregory Porterem, Lenkou Dusilovou, Robertem Balzarem, Ondřejem Brzobohatým, Tomášem Klusem, Kamilem Střihavkou, Lucií Bílou, Ewou Farnou, Gabrielou Vermelho, na poli klasičtějším pak s Radkem Baborákem, Ivanem Klánským, Ludmilou Peterkovou, či Janem Kučerou.

Mezi velmi aktuální počiny patří společný crossoverový projekt s klarinetistou Irvinem Venyšem, který vyšel i na úspěšném CD “Irvin_Epoque“  a také ryze jazzové setkání s vycházející  klavírní hvězdou Martinem Brunnerem a jeho triem ( CD “Morning Walks“ )

Epoque Quartet koncertoval v Německu, Rakousku, Švýcarsku, Francii, Itálii, Belgii, Holandsku, Anglii, Irsku, Polsku, Maďarsku, na Slovensku, v Chorvatsku, Slovinsku, Srbsku, Bosně a Hercegovině, Řecku, Bulharsku, Izraeli, Brazílii a v Japonsku.  Své zkušenosti s kvartetní hrou také předával na workshopech v Čechách, Srbsku, Brazílii a Izraeli.

číst více

Vstupenky:

200,-

Prodej vstupenek:

V prodeji od 15. 5. 2019

Tančírna, www.georgshalle.cz, telefon 583 034 125

 

45 minut před začátkem koncertu

 
 

Online prodej byl již zahájen!

Prodejní portály: