BARDOLINO

1. 7. 2020 v 20:00

Tančírna v Račím údolí u Javorníku

Program:

Cesta kolem světa za 90 minut

Koncert inspirovaný slavným příběhem Julese Verna Cesta kolem světa za osmdesát dní. Sázka Philease Fogga spočívala v tom, že ctihodný lord objede zeměkouli za 80 dní. I s Bardolinem prožijete na hudební cestě kolem světa mnoho dobrodružství, ve kterých navštívíme divoké a mystické Kelty, prosluněné Španělsko, na skok zastavíme na Balkánu i u nespoutané cikánské hudby, meditovat budeme v Číně a Indii, a letecky to vezmeme do Severní a jižní Ameriky.

Účinkující:

BARDOLINO

Margit Koláčková / Pavel Fischer / Camilo Caller

Bardolino je energické uskupení, které překračuje s lehkostí hranice hudebních žánrů a do crossoverové vnáší své originální pojetí, což je přivedlo k řadě spoluprací s jinými výraznými interprety nejen české scény, například Ivou Bittovou, Zuzanou Navarovou či Jethro Tull. Bardolino vzniklo z iniciativy tří hudebníků známých z působení ve Škampovu kvartetu, v KOA nebo v Kapralova Quartet – houslisty Pavla Fischera, violoncellistky Margit Koláčkové a perkusisty Camila Callera. Po čase se k Bardolinu přidává zpěvačka Jana Procházková (vokální trio Triny) a akordeonista Jakub Jedlinský (Escualo Quintet).  

Margit Koláčková – violoncello

Absolventka Státní konzervatoře Ostrava, Akademie múzických umění Praha a Mistrovských hudebních kurzů v italské Sieně

Dlouhou dobu působila v těchto souborech: Rejchovo trio, koncertní violoncello Talichovy komorní filharmonie, Kaprálová Quartet.
V současnosti hraje v hudebně literárních projektech s Alfrédem Strejčkem, Taťjanou Medveckou, ale především v souboru Bardolino.

Jako sólistka i členka komorních souborů získala mnohá ocenění na mezinárodních soutěžích a účinkovala na významných pódiích (Mezinárodní interpretační soutěž Pražského jara, International Music Competition in Trapani, MF Pražské Jaro, Pražský podzim, Janáčkův Máj, Festival Mitte Europe, Music Festival in Bamberg, Amati Chamber Music Festival, Kjóto Concert Hall a další).

Spoluprácovala a spolupracuje s předními českými a zahraničními orchestry a významnými umělci jako jsou Česká filharmonie, Symfonický orchestr hl.města Prahy FOK, Janáčkova filharmonie Ostrava, Doshisha University Orchestra in Japan, Josef Suk, Václav Hudeček, Pavel Šporcl, Magdaléna Kožená, Eugen Indjic, Shlomo Mintz, Škampovo, Talichovo, Pražákovo kvarteto, Hana Hegerová, Ian Anderson a Jethro Tull, Sting a další.

Pedagogicky působí nebo působila na Music Academy Prague, Yamaha škola, hudebně pedagogické projekty Lidové tradice současnosti, Kjóto – Praha.

Nahrává CD u společností EMI Records nebo Calliope.

 

 

Pavel Fischer – housle

Narodil se v roce 1965 na Moravě, v srdci lidové hudby. Je absolventem Pražské konzervatoře a Hudební akademie múzických umění.

20 let byl primáriem Škampova kvarteta.

Mezi lety 1994 až 1998 byl hostujícím umělcem v londýnské Wigmore Hall.

Během své hvězdné kariéry spolupracoval s mnoha významnými umělci, mezi nimiž byli například Josef Suk, Jiří Bárta, Dagmar Pecková, Iva Bittová, Kathryn Stott, Ian Anderson, Jethro Tull, Janine Jansen a další.

Pavel rovněž vystupoval na řadě významných koncertních míst jako například Carnegie Hall/New York, Wigmore Hall/Londýn, Santory Hall/Tokyo, Sydney Opera Concert Hall

Pedagogicky působil na RNCM Manchester, BCU Birmingham/Velká Británie, NSKA Amsterdam, Royal Academy/Londýn

Zkomponoval tři skladby pro smyčcové kvarteto s premiérou v Carnegie Hall v New Yorku a aranžuje skladby pro Bardolino Music.

 

 

Camilo Caller –  perkuse

Narodil se v Praze, ale jeho profesionální tvorbu významně ovlivnily peruánské kořeny. Od svých šesti let hraje na violoncello. Na České státní konzervatoři vystudoval bicí a od té doby je profesionálním hudebníkem, hluboce oddaným zejména stylu alternativa/crossover.

Vystupoval například s českými kapelami Šum svistu, Laura a její tygři, Chinaski, Čechomor

Spolupracoval se Zuzanou Navarovou, Lenkou Filipovou, Kamilem Střihavkou, Janem Nedvědem, Helenou Vondráčkovou a dalšími českými umělci. Koncertoval rovněž s Českou filharmonií a Symfonickým orchestrem FOK.

V současné době působí jako korepetitor tanečních hodin na Konzervatoři Duncan Centre, učitel hudby na Ježkově konzervatoři, je členem Hudebního divadla v Karlíně

číst více

Vstupenky:

200,-

Pro držitele karty KPKV sleva 50 Kč

Prodej vstupenek:

Online prodej byl již zahájen!

Online prodej: