ANNA PAULOVÁ & JIŘÍ LUKEŠ

5. 8. 2020 v 19:00

hudební hala Horských lázní Karlova Studánka

Program:

TANEČNÍ INSPIRACE

Petri Makkonen: Dorian emotion

 

Johann Sebastian Bach: Trio Sonata č. 1 Es dur BWV 525

I. Allegro moderato

 

Béla Bartók: Rumunské tance

I. Jocul cu bâtă. Allegro Moderato

II. Brâul. Allegro

III. Pê-loc. Andante 

IV. Buciumeana. Moderato 

V. Román polka / Poarga Românească. Allegro

VI. Mărunțel. Allegro

 

Astor Piazzolla: Ave Maria

 

Astor Piazzolla: Novitango

 

Béla Kovács: Sholem-Alekhem rov Feidman

 

Viacheslav Semjonov: Bulharská suita

I. Daichovo Horo

II. Sevdana

III. Gankino Horo

 

Juhani Nuorvala – Preludium a Toccata

 

Bruno Mantovani: Bug pro klarinet solo

 

Gorka Hermosa: Galliano en Santiago

 

Richard Galliano: Tango pour Claude

 

ANNA PAULOVÁ klarinet

Anna Paulová (nar. 1993) začala hrát na klarinet v jedenácti letech u Karla Mezery. V patnácti letech vystoupila jako sólistka s Pražskou komorní filharmonií pod vedením Leoše Svárovského. Od roku 2009 studovala na Pražské konzervatoři u prof. Milana Poláka a prof. Ludmily Peterkové. Od roku 2010 docházela ke konzultacím k prof. Jiřímu Hlaváčovi na AMU v Praze. Od října 2013 studuje na Akademii múzických umění v Praze v klarinetové třídě prof. Jiřího Hlaváče a prof. Vlastimila Mareše.

Pravidelně se zúčastňuje mistrovských kurzů (Philippe Berrod, Paul Meyer, Michel Lethiec, Sabine Meyer, Reiner Wehle, Karl Leister, Wenzel Fuchs, Michael Rusinek, Jan Jakub Bokun, Thomas Martin, Philippe Cuper, Charles Neidich). Zúčastnila se Pražských klarinetových dnů a Mezinárodního klarinetového festivalu v Žirovnici, Klarinetových kurzů Ludmily Peterkové, Mezinárodní letní akademie Praha-Vídeň- Budapešť ISA- Rakousko (Sharon Kam, Jiří Hlaváč, François Benda), Clarimania 2011-Wroclaw, kurzů na Conservatoire á rayonnement régional de Paris u Francka Ameta, Summer Campus 2013 Rostock- Německo (Shirley Brill), Dartington International Summer School 2014 – Anglie (Chen Halevi) a Akademie komorní hudby a Villa Musica Rheinland-Pfalz, Schloss Engers – Německo 2016 (Marie Luise Neunecker).

Studentka Akademie múzických umění v Praze na sebe upozorňovala od dětství na národních i mezinárodních soutěžích, kde získávala nejvyšší ocenění.

 

Je držitelkou řady cen z národních a mezinárodních soutěží. Dvakrát získala první cenu na celostátní soutěži ZUŠ (2006, 2009), 1. cenu na Soutěži Konzervatoře Plzeň (2009), 1. cenu na Soutěži konzervatoří v Ostravě, 1.cenu na mezinárodní klarinetové soutěži Marco Fiorindo v Turíně-Itálie (2009), 1.cenu na mezinárodní klarinetové soutěži v Kršku-Slovinsko, 1.cenu na mezinárodní klarinetové soutěži Markneukirchener Wettbewerb für junge Instrumentalisten – Německo, 1.cenu na Mezinárodní soutěži dechových dřevěných nástrojů ve Wroclawi -Polsko (2010), 2. cenu na soutěži Pro Bohemia v kategorii všech dechových dřevěných nástrojů, 1. cenu na mezinárodní klarinetové soutěži Giacomo Mensi v Breno- Itálie (2011), 3. cenu na mezinárodní klarinetové soutěži „Città di Carlino- Itálie (2011), 1. cenu na soutěži Yamaha Stipendium pro dřevěné dechové nástroje (2012) a stala se finalistkou soutěže pro mladé hudebníky Oldenburg-Německo (2013).

 

Největším úspěchem Anny Paulové je 2. cena a titul laureáta na Mezinárodní hudební soutěži Pražské jaro v květnu 2015, kde získala ještě řadu zvláštních cen, včetně Ceny Nadace Bohuslava Martinů, Ceny Nadace Gideona Kleina, Ceny Českých center a Ceny společnosti Mercedes Benz Česká republika pro nejúspěšnějšího českého účastníka celé soutěže a 1. cena a titul laureáta na Soutěži Nadace Bohuslava Martinů 2016, kde získala také Cenu Nadace Život Umělce pro nejúspěšnějšího účastníka soutěže.

 

V roce 2019 se zúčastnila mezinárodní soutěže ARD v Mnichově, kde se z 63 účastníků v prvním kole dostala až mezi 6 semifinalistů. V semifinálovém kole již byla jako žena sama.

 

Od sezóny 2011/2012 byla na Listině mladých umělců Nadace Českého hudebního fondu. V roce 2016 se stala stipendistkou Nadace Český hudební fond a zabývá se hudbu 20. a 21. století. Zaměřuje se na skladby českých skladatelů (Bohuslav Martinů, Karel Husa, Viktor Kalabis, Miloslav Ištvan, Vladimír Tichý, Lukáš Matoušek, Aleš Pavlorek).

 

Jako sólistka vystoupila s PKF- Prague Philharmonia, Talichovou komorní filharmonií, Státní filharmonií Brno, Filharmonií Bohuslava Martinů Zlín, Komorní filharmonií Pardubice, Severočeskou filharmonií Teplice, Moravskou filharmonií Olomouc, Moravským komorním orchestrem, Symfonickým orchestrem Pražské konzervatoře, Bon Art Orchestra, Hodonínským symfonickým orchestrem, Polskou komorní filharmonií Sopot, Orchestra Sinfonica Città di Grosseto, Inter>Camerata komorní orchestr Wroclaw, Moscow Chamber Orchestra „The Seasons“, Orquestra Cascais e Oeiras Portugal a Orchestra da Camera di Caserta.

 

Patří k vítězům konkurzu Zahraj si s Českou filharmonií a v červnu 2014 vystoupila jako sólistka s Českou filharmonií pod taktovkou Jiřího Bělohlávka.

 

V současné době spolupracuje s klavíristy Danielem Wiesnerem, Markem Kozákem a Lukášem Klánským. Vystoupila s Ivo Kahánkem, Janem Mráčkem, Lubomírem Brabcem, Kristinou Fialovou, Petrem Nouzovským a Markem Šedivým. Vystoupila na festivalech – Talentinum, Mladá Praha, Pražské klarinetové dny, Janáčkův máj, Klasika Viva, Svátky hudby v Praze, České kulturní slavnosti, Mladé pódium, Dvořákův Turnov a Sychrov, Smiřické svátky hudby, Novoměstské Slunohraní, Clarimania, Villa Musica, Vremena Goda a Autunno Musicale.

 

V červenci 2016 vystoupila v rámci festivalu Pražské klarinetové dny s klarinetistou Charlesem Neidichem. Společně hráli Koncert pro dva klarinety Es dur, op. 35 F. V. Kramáře.

číst více

JIŘÍ LUKEŠ akordeon

Studoval na Pražské konzervatoři skladbu pod vedením Eduarda Douši a hru na akordeon pod vedením Ladislava Horáka. Během studií obdržel několik cen z akordeonových soutěží v Čechách, Chorvatsku, Slovensku. Ve studiích pokračoval na katedře skladby HAMU v kompoziční třídě Ivany Loudové. Během studia se účastnil několika kompozičních kurzů pod vedením Martina Smolky, Jevgenije Iršaie, Wolfganga Riehma. Pravidelně spolupracuje se skladateli při vzniku nových skladeb pro akordeon. Svůj výzkum na poli nových zvukových a interpretačních možností akordeonu shrnul v publikaci Nové témbrové možnosti akordeonu v kontextu novodobé instrumentace. Jeho skladby zazněly na koncertech a festivalech v ČR, Německu, Slovensku, Itálii, Slovinsku, Španělsku, Chorvatsku, Číně, Srbsku, Velké Británii, Ukrajině a Japonsku. V roce 2014 vysílala rozhlasová stanice Radio Beograd pořad věnovaný jeho akordeonové tvorbě.

V poslední době se zaměřuje na intermediální projekty. Několik let spolupracuje s fotografem a designérem Michalem Hór Horáčkem a choreografkou Danou Pala. Společně vytvořili celovečerní intermediální díla elementhis! (2011), Materia (2013), Mystika vůně (2014), Elementhis! Metamorphosis (2016), La Mar (2016), Razzle Dazzle (2018), Golem (2018) a instalaci Rozsocháč (2019). V roce 2013 vytvořil společně s Hanušem Axmannem hudbu k představení Nesnesitelné svatby (Krum) pro Divadlo na Vinohradech.

V jeho tvorbě převažují díla instrumentální akustická, případně s elektonikou. K interpretům jeho skladeb se řadí např. kytarové duo Siempre Nuevo, cimbálista Daniel Skála, violoncellista  Petr Nouzovský, klarinetisté Karel Dohnal, Hanuš Axmann, Anna Paulová,  klarinetové kvarteto Cantarina Clarinete, Ensemble MoEns, Baltic Neopolis Orchestra, Ensemble Nipponia, Jihočeská filharmonie atd. Pravidelně spolupracuje s Komorním orchestrem Berg a s ansámblem skladatelského sdružení Konvergence.

V současnosti je pedagogicky činný na Pražské konzervatoři (akordeonové oddělení) na Konzervatoři Jana Deyla (skladba, hudebně teoretické předměty) a ZUŠ Štefánikova.  Od roku 2015 zastupuje ČR v organizaci Confédération Internationale des Accordéonistes spadající pod UNESCO.

číst více

Vstupenky:

150,-

Pro držitele karty KPKV sleva 50 Kč

Prodej vstupenek:

Horské lázně Karlova Studánka – Lázeňský dům Libuše, Karlova Studánka 1, 793 24 Karlova Studánka

Online prodej: